Mevlana Anadolu İHL Görsel Sanatlar Öğretmeni Yusuf Şaşihüseyinoğlu’nun Ay-Yıldız Ekibi öğrencileriyle beraber hazırladığı Sergi Açılışı ve Müzik Öğretmeni Burcu Aylaz’ın şefliğindeki Yaz Konseri ziyaretçi akınına uğradı. Programın gündüz olan 1.Bölümünde yer alan Resim Sergisi Açılışı -Mevlana Anadolu İHL -Okul Müdürü Murat Aliş beyin daveti üzerine teşrif eden; Antalya Milli Eğitim Şube Müdürü Şükrü Kılıç Beyin kurdeleyi kesmesiyle başladı. Yoğun ilgi alan Mevlana Öğrencileri tarafından yapılan müzik aletlerinin replikalarının da sergilendiği resim sergisinde, Öğrenci Muhammed Rawa Abdulhamza piyano resitaliyle misafirlere eşlik etti.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 11.54.44 (Small)

'Dünya Anne' şarkıları Marmaris'te yankılandı 'Dünya Anne' şarkıları Marmaris'te yankılandı

Programın akşam olan 2. Bölümünde ise Mevlana AİH Lisesi Müzik Öğretmeni ve şef Burcu Aylaz’ın çalıştırdığı Mevlana Öğretmenleri Korosu; Anadolu’nun bağrından esen türkülerden oluşan eşsiz bir müzik ziyafeti gerçekleştirerek müzikseverleri bir araya getirdi. Assim (Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi) Kültür Salonunda “Yaza Merhaba” ismi altında gerçekleştirilen ve hareketli türkülerden oluşan konsere, türküseverlerin ilgisi büyük oldu. Salonun dolduğu konserde izleyicilerin bir kısmı ayakta izlemek zorunda kaldı. 

01Fa70Dc B70A 4C87 8227 C2Cb7C90Cbb7 (Small)

Anadolu’nun her yöresinden güzel türkülerden derlenen konserde; eşsiz sunumuyla sunuculuğunu üstlenen Mevlana AİH Lisesi Öğretmenlerinden Zuhal ŞENŞAR tarafından, türkülerin hikayelerinin anlatıldığı, konserde emeği geçen koristler, alkış yağmuruna tutularak herkesi hayran bıraktı.  İlk olarak Milli Eğitim Şube Müdürü Şükrü Kılıç bey çiçeklerle teşekkür ederek konuşmasını tamamlarken,2. olarak Okul Müdürü Murat Aliş bey; öğretmenlerin emeklerinden dolayı tebrik ederek çiçeklerle teşekkürlerini sundu. Konsere gelen izleyiciler konserin 2. tekrarını en kısa zamanda dileyerek salondan mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ