Antalya’da yaz aylarında yoğunluk yaşanan sahillerdeki manzara tepkilere neden oluyor. Sorumsuz vatandaşların sahil kenarlarında bıraktığı çöpler büyük görüntü kirliliği yaratıyor. Aynı zamanda denizi de kirleten bu çöpler insan ve deniz canlılarının sağlığını da kötü etkiliyor.

Sahil Çöp

VATANDAŞLAR DUYARLILIK ÇAĞRISI

  Gazipaşa'da yaşanan çevre kirliliği sorunu, sahil kesimlerinde de kendisini göstermeye devam ediyor. Sahillerde özellikle akşam ve gece saatlerinde içilen içecek ve alkol şişelerinin olduğu yerde bırakılması, içecek ve alkol şişelerinin kırılarak sahilde dolaşan insanların ayağına batması sonucu yaralanmaların meydana gelmesi gibi sorunlar, ilçe halkı tarafından eleştirilmeye devam ediyor.

Alanya’da nefesler tutuldu… Başpehlivan Yusuf Can Zeybek’e büyük söz Alanya’da nefesler tutuldu… Başpehlivan Yusuf Can Zeybek’e büyük söz

İnsan sağlığını tehdit ederek çevreyi kirleten ve doğanın dengesini bozan çöpler, duyarlı vatandaşlar tarafından toplanıp çöp kutusuna atılsa da, duyarsız vatandaşların bilinçlendirilerek çevreyi kirletmemeleri konusunda duyarlı olmaları bekleniyor.

Kaynak: İHA