Taksi hizmeti, günlük hayatta hızlı ulaşım aracı olarak birçok vatandaş tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Son dönemde enflasyondan kaynaklanan maliyet artışları, taksi fiyatlarını da vurdu! Antalya’da taksi fiyatlarını sizler için açıklıyoruz. Antalya taksi ücretleri 2024’te ne kadar oldu? Km başına, açılış ücreti, indi bindi ve tüm tarifeyi paylaşıyoruz.

Antalya taksi ücreti hesaplama işlemleri gidilen mesafe, harcanan zaman ve diğer ek detaylara göre yapılmaktadır. Buna bağlı olarak havalimanı ve otogar arası yolculuklar ise özellikle turizm sezonunda çokça tercih ediliyor. Antalya otogar havaalanı arası taksi ücretinin güncel tutarı için detayları paylaşıyoruz. Ek olarak Antalya taksi kilometre ücreti hakkında da güncel bilgileri vereceğiz. İşte ayrıntılar…

Antalya Taksi Ucretleri

Antalya Taksi Ücreti Zamlandı! Güncel Fiyatlar…

Taksi hizmetleri Türkiye’nin genelinde olduğu gibi özellikle yaz döneminde Antalya’da sıkça kullanılıyor. Yerli ve yabancı turistler yakın ya da uzak mesafe yolculuklarını taksi ile yaparken, 1 Haziran 2024 tarihi itibariyle geçerli olacak yeni zam haberi geldi! AESOB Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre Antalya taksi ücreti zammının gerekçesi ise artan maliyetler…

Antalya taksi ücretleri, tarifede yer alan bilgilere göre belirlenmektedir. Hesaplama işlemlerinde daha çok taksimetre açılış, km ücretleri, birim metre ücreti, saat ücreti, kısa mesafe ücreti (indi bindi), birim zaman ücreti gibi farklı kıstaslar kullanılmaktadır. Peki, Antalya taksi ücreti ne kadar oldu? Güncel bilgileri aktaralım…

Antalya Taksi Ücretleri 2024: Havalimanı, Otogar, Side, Belek…

Antalya taksi fiyatları gelen zam haberi sonrasında araştırılırken, hesaplamanın nasıl yapılacağı da merak konusu. Vatandaşlar, daha çok havalimanı, otogar, Side, Belek gibi noktalar arasında seyahat yaptığından dolayı örnek hesaplamaları da sizlere sunacağız. Antalya taksi ücreti için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Antalya taksi ücretleri 2024 yılında gelen zam sonrasında aşağıdaki gibidir:

Antalya Havalimanı Side Taksi Ücreti

1.980 TL

Antalya Havalimanı Belek Taksi Ücreti

925 TL

Antalya Otogar Havaalanı Taksi Ücreti

590 TL

Antalya Taksi Açılış Ücreti (Zamlı)

25 TL

Antalya Taksi KM Ücreti 2024 (Zamlı)

30 TL

Antalya Taksi İndi Bindi Ücreti (Zamlı)

100 TL

NOT: Antalya taksi hesaplama işlemi, Side, Belek, Otogar, Havalimanı gibi farklı noktalar arasında, belirlenen tarife üzerinden tahmini olarak hesaplanmıştır. Yolculuk süresi, otoyol ücretleri ve daha birçok faktöre göre taksi ücreti değişiklik gösterebilecektir.

Antalya taksi ücretleri listesi için detayları inceleyelim…

1- Antalya Havalimanı Side Taksi Ücreti

Antalya taksi ücreti için en çok yapılan sorgulardan birisi Antalya Havalimanı ve Side arasındaki yolculuğun ücretlerine dairdir. Antalya ve Side arası mesafe uzak olduğundan dolayı, taksi ücretleri bakımından çok yüksek rakamlar söz konusudur. Bu nedenle Antalya taksi ücretlerini tahmini olarak hesaplayıp hizmeti kullanmanız önemlidir.

Antalya Havalimanı Side taksi ücreti 2024 yılındaki zamlardan sonra ortalama olarak şu şekildedir:

 • Antalya ve Side arasında yapılacak yolculuk mesafesi tahmini olarak 65 km civarındadır. Bu yolculuk için taksi ücreti ise yaklaşık olarak 1.980 TL olacaktır.

Antalya Taksi Ucretleri-1

2 - Antalya Havalimanı Belek Taksi Ücreti

Antalya taksi ücretleri zammından sonra en çok yapılan araştırmalardan bir diğeri ise havalimanı ve Belek arasında taksi hizmetinin ne kadar tutacağı oldu. Antalya Havalimanı Belek taksi ücreti, mesafenin kısa olması nedeniyle daha düşüktür. Bu nedenle güncel fiyatları mutlaka inceleyerek hizmeti satın almanız gerekir.

Antalya taksi ücretleri havalimanı ve Belek arası mesafe için şu şekildedir:

 • Antalya Havalimanı ve Belek arasındaki mesafe tahmini olarak 34 km’dir. Bu yolculuk için toplam ödeyeceğiniz tutar 925 TL civarında olacaktır.

3- Antalya Otogar Havaalanı Taksi Ücreti

Antalya Otogarı ve Havalimanı arasındaki mesafede taksi hizmetleri açısından yoğun olarak kullanılıyor. Özellikle yaz döneminde taksi sayısı da artmaktadır. Peki, Antalya taksi ücretleri 2024 yılında otogar ve havaalanı arasında ne kadar oldu? İnceleyelim…

Antalya Otogar Havaalanı arası taksi ücreti şu şekildedir:

 • Antalya Otogarı ile Havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık olarak 19 km’dir. Bu mesafede bir taksi yolculuğu için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 590 TL olacaktır.

Antalya Taksi Ucretleri 3

4- Antalya Taksi Açılış Ücreti

Antalya taksi fiyatlarının zamlanmasıyla birlikte açılış ücretleri de merak ediliyor. Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın yaptığı açıklamaya göre 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Antalya’da taksi ücretleri zamlandı!

Antalya taksi ücretleri tarifesi için en çok merak edilen detay ise açılış ücretidir. Yapılan açıklamaya göre Antalya taksi açılış ücreti 25 TL oldu.

5- Antalya Taksi KM Ücreti 2024'te Ne Kadar?

Antalya taksi ücretlerini etkileyen en önemli faktör kilometre başına belirlenen fiyatlardır. Taksi hizmetinde yolculuk mesafesi, toplam tutarı artıran en önemli unsurdur. Bu nedenle Antalya taksi kilometre ücreti de çokça merak ediliyor.

Antalya taksi km ücreti 2024 zamlı olarak şu şekildedir:

 • Antalya yeni taksi tarifesine göre km başına öngörülen ücret 30 TL olmuştur.

6- Antalya Taksi İndi Bindi Ücreti

Günümüzde birçok vatandaş, yakın mesafe yolculuğu için de taksi tercihinde bulunmaktadır. Şehirlere göre açıklanan taksi tarifelerinde bu hizmet için ayrıca tek bir ücret belirlenmiştir. İndi bindi ücreti olarak ifade edilen bu tutar, Antalya taksi zamlarından sonra arttı! Peki, Antalya taksi indi bindi ücreti ne kadar oldu? İşte ayrıntılar…

Antalya taksi ücretleri 2024 yılında indi bindi tarifesi için aşağıdaki gibidir:

 • Antalya’da yakın mesafe (indi bindi) taksi kullanan kişiler için öngörülen hizmet bedeli 100 TL olmuştur.

Antalya Taksi Ucretleri 6

7- Antalya Yeni Taksi Tarifesi

Son olarak Antalya taksi ücreti için yapılan açıklamalar doğrultusunda yeni tarifeyi sizlerle paylaşalım. 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Antalya yeni taksi tarifesi şu şekildedir:

 • Taksimetre Açılış: 25 TL
 • KM Ücreti: 30 TL
 • Birim (100) Metre Ücreti: 3 TL
 • Saat Ücreti: 120 TL
 • Kısa Mesafe (İndi Bindi) Ücreti: 100 TL
 • Birim Zaman Ücreti (Dakika): 2 TL

Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri

Antalya taksi ücretleri konusunda en çok bu hizmetin kullanıldığı yer elbette havalimanıdır. Antalya Havalimanı’ndan pek çok noktaya yolculuklar için taksi kullanılırken, ayrıca ücretler de merak edilmektedir. Konuyla ilgili bazı örnek hesaplamaları sizlere sunuyoruz.

Antalya Havalimanı taksi ücretleri 2024 yılında yeni zamlarla birlikte şu şekilde olmuştur:

 • Antalya Havalimanı – Side: 1.980 TL
 • Antalya Havalimanı – Belek: 925 TL
 • Antalya Havalimanı – Otogar: 590 TL
 • Antalya Havalimanı – Konyaaltı (Sahil): 675 TL
 • Antalya Havalimanı – Kemer: 1.800 TL
 • Alanya Havalimanı – Merkez: 1.250 TL

Antalya Taksi Ucretleri 8

Antalya Taksi Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Antalya taksi ücretleri 2024 bilgilerinden sonra konuyla ilgili hesaplama adımlarını aktaralım. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da taksi ücreti hesaplama işlemleri de aynı şekilde yapılmaktadır. İşte detaylar…

Antalya taksi ücreti hesaplama adımları şu şekildedir:

Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor! Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor!
 • (KM Başına Ücret x Gidilen Mesafe) + Taksi Açılış Ücreti
 • Örneğin, Antalya’da taksi ile 40 kilometre yolculuk yaptığınızda ücreti bulmak için ilk olarak gidilen mesafe ve km başına ücret çarpılır. (40 x 30 = 1.200 TL)
 • Daha sonra bu tutara taksi açılış ücreti eklenir. (1.200 + 25 = 1.225 TL)
 • Yolculuk süresi, otoyol ve köprü ücretleri ve diğer tarife detayları, bu hesaplamanın dışında tutulmuştur. İlgili faktörlere göre toplam tutar değişiklik gösterebilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya taksi ücretleri ile ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtladık:

1- Antalya'da taksi ücretleri km başına ne kadar?

Antalya yeni taksi tarifesine göre km ücretleri 30 TL olmuştur.

2- Antalya'da indi bindi taksi fiyatları ne kadar oldu?

Antalya taksi ücreti indi bindi kısa mesafe yolculuklar için 100 TL olmuştur.

Muhabir: Nihat Toklu