Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, 5 Haziran Çevre Günü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Kent Konseyi, şu açıklamada bulundu: “Bugün, dünyanın dört bir yanında, çevremizi koruma ve sürdürülebilir bir gelecek için çaba gösterme gününü kutluyoruz. Antalya Kent Konseyi olarak, çevre konusundaki hassasiyetimizi bir kez daha vurgulamak ve toplumumuzun önemli sorunlarına dikkat çekmek istiyoruz.

Manavgat Ta 13 Yil Once Yanan Orman Yesillendi 1630244986

Çevre, yaşadığımız dünyanın en değerli varlıklarından biridir ve ona verdiğimiz zararlar geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Hava, su, toprak, gürültü, ışık ve görsel kirlilik gibi çevresel sorunlar, sadece doğal kaynakları değil, aynı zamanda insan sağlığını ve refahını da tehdit etmektedir.

Kurban pazarlarında fiyatlar dibi gördü Kurban pazarlarında fiyatlar dibi gördü

Antalya Kepez Kent Ormani Laleler

Antalya'da, sahillerimizde ve kaldırımlarımızda yaşanan işgal yoğunluğu, sürdürülebilir bir çevre için ciddi bir tehdittir. Bu alanların işgal edilmesi, hem çevresel dengenin bozulmasına hem de halkımızın yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Maalesef, yapılmış gibi görünen ancak gerçekte hiçbir şey yapılmayan durumlarla karşı karşıyayız.

Üstelik, toplumun ulaşım ihtiyaçlarına uygun alternatiflerin eksikliği de çevre sorunlarını artırmaktadır. Toplu taşıma ve alternatif ulaşım yöntemlerine erişimdeki zorluklar, çevre dostu bir yaşam tarzını benimsemeyi güçleştirmektedir.

Ince Kum Orman Kampı (Small)

Antalya Kent Konseyi olarak, çevre sorunlarıyla etkin bir şekilde mücadele etmek ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmaya kararlıyız. Toplumumuzu bilinçlendirmek, çevre dostu uygulamaları teşvik etmek ve çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Macera Ormanı

Bu Dünya Çevre Günü'nde, tüm Antalyalılardan çevremize daha fazla sahip çıkmalarını ve doğayı ve su kaynaklarını korumak için birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek için hep birlikte çalışalım.”

Kaynak: KENT KONSEYİ / BÜLTEN