Otobüs sefer sayılarının yetersiz kalması, saat başı gelen otobüslerin ağzına kadar dolu olması, kimisinin yolcu almaması, yaz aylarının gelmesiyle birlikte otobüslerde klima çalıştırılmaması vatandaşların rahatsız olduğu konular arasında yer alıyor.

Akseki Ulasım (Medium)

Tüm bunlara rağmen ulaşım fiyatlarına zam yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde UKOME Genel Kurulu'nun kararıyla toplu taşıma ücretlerine yüzde 33 zam geldi. Yeni zamma göre tam ücret 20 lira, öğrenci 10 lira, öğretmen ve emekli 19 lira, kredi kartı ücreti ise 25 lira oldu. Vatandaşlar, zamlar karşısında isyan bayrağını çekti.

Ramazan Bayramı Ulaşım Ücretsiz (3).Jpg

Toplu taşıma biletlerine gelen zamlara ilişkin tepkilerini sosyal medya hesabından dile getiren vatandaşlar, "Gelmeyen otobüse zam yapan harika belediye", "20 lira yapmasını biliyorlarsa klimaları açsınlar bir zahmet", "Otobüsler dört dörtlükmüş gibi bir de zam yapmak gerçekten mükemmel" gibi yorumlar yaptı. Ayrıca toplu taşıma ücretlerinin Ankara, İstanbul İzmir, Bursa gibi illere kıyasla Antalya'da daha fazla olması akıllarda büyük bir soru işareti bıraktı.

ANTALYA OTOBÜS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Antalya

Tam bilet 20 TL, öğrenci bileti 10 lira

Ankara

Tam bilet 15 lira, öğrenci bileti 7,5 lira

Turizm kenti Kemer’de Atatürk hüznü… Duygulu anlar yaşandı Turizm kenti Kemer’de Atatürk hüznü… Duygulu anlar yaşandı

İstanbul

Tam bilet 17.70, öğrenci bileti 8 lira 63 kuruş

İzmir

Tam bilet 13, öğrenci bileti 5 lira

Bursa

Tam bilet 17.70, öğrenci bileti 8 lira 64 kuruş

Muhabir: Stajyer Muhabir Remziye Kaya