Antalya'nın en önemli sembollerinden, Helenistik döneme tarihlenen, burçlar üzerinde yer alan, kule kısmı Bizans döneminde yapılan ve 1900'lü yılların başında 2'nci Abdülhamid döneminde 'saat kulesi' olarak inşa edilen yapının dört bir tarafındaki saatlerin restorasyon çalışması sırasında orijinal olmadığı ortaya çıktı, 1985 yılında çalınmış olabileceği değerlendirildi.

Son dakika… Büyükşehir Belediyesi ve ASAT çalışanları o paraları geri ödeyecek… İkramiyelere Sayıştay engeli… Son dakika… Büyükşehir Belediyesi ve ASAT çalışanları o paraları geri ödeyecek… İkramiyelere Sayıştay engeli…

Validen Herkes Haddini Bilecek Uyarisi 1180 (Small)

Yerine takılan saatlerin plastik olduğu, bu saatleri tutturmak için kullanılan demir çerçevelerin de yıllar içerisinde ağırlıklarıyla tarihi taşları çatlattığı tespit edildi.

Antalyanin Yeni Valisi Hulusi Sahin 707601 Ee2A7B844A8B6D5A6A5C (Small)

Geçen şubat ayında orijinal olmayan saat mekanizmasının ikizi, bir koleksiyonerden alınıp, bakım yapıldıktan sonra saat kulesine yerleştirildi.

Bayrak Saat Kulesine Zarar Veriyor Raporuna Antalya Valisinden Herkes Haddini Bilecek Uyarisi (Small)

Saat mekanizmasına kavuşan kulede, 1990'lı yıllardaki fotoğraflarında gönderde dalgalanan Türk bayrağını gören Vali Hulusu Şahin, kuleye Türk bayrağı asılması talimatını verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ