Antalya'da İçişleri Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın koordinesinde kıyı şeridindeki 28 il için geçtiğimiz hafta başlatılan Denizler Halkındır Projesi kapsamında toplantı gerçekleştirildi.

Sicaklik Artinca Konyaalti Sahili Doldu 47780 (2) (Small)

Antalya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Aydın Abak, sahil şeridinde bulunan ilçelerin kaymakamları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Ceyhan Öğren ve Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü personelleri katıldı.

63049 (Small)

VATANDAŞLARIMIZ KAÇAK YAPILARI İHBAR ETSİN

Plaj, sahil ve denizlerdeki kaçak ve işgalci yapıların kaldırılması ve vatandaşların denizlere daha rahat ulaşmasının hedeflendiği toplantıda Vali Şahin, "31 Mayıs’ta İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında denize kıyısı olan 28 ilin valisi ve il müdürlerinin canlı bağlantıyla katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.

63049 (1) (Small)

Bu toplantı kapsamında plaj, sahil ve denizlerdeki kaçak ve işgalci yapıların kaldırılmasına yönelik bir operasyon takvimi belirleme kararı aldık. Uygulamaya koyacağımız haftalık planlar ile bu işgalleri bertaraf edeceğiz. Herkes plaj ve sahillerde vatandaşı rahatsız eden kaçak yapıları tespit etsin ve bize bildirsin" dedi.

Cirali Sahili Yasak (Small)

Antalya’nın dünyaca ünlü sahiline akın akın geldiler Antalya’nın dünyaca ünlü sahiline akın akın geldiler

Denizlerin halkın olduğuna vurgu yapan Vali Şahin, öncelik olarak sahil ve denizlerimizde kaçak olarak faaliyet gösteren çardak, karavan, konteyner, beach park gibi yapıları ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

Kaynak: DHA