Antalya Devlet Opera ve Balesi 2023-2024 sanat sezonuna ‘Rapunzel’ çocuk operası ile veda etmeye hazırlanıyor. A. Sait Karabulut’un özel olarak opera formatında bestelediği çocuk operası, 31 Mayıs 2024 Cuma günü saat 11.00-14.00 saatlerinde ve sanat sezonun son temsili 3 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 11.00’de  Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Andersen’in en çok bilinen masallarından olan Rapunzel, besteci Ahmet Sait Karabulut’un müzikal temalarıyla öne çıkıyor. N. Zeynep Ergüven’in metinleştirdiği modernize hikayesiyle her yaştan izleyiciye hitap eden oyunun yönetmenliğini Sabri Özmener üstlenirken, dekor tasarımını Özgür Usta, kostüm tasarımını N. Gazal Ertan, koreografisini Kürşat Kılıç, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniyor.

Antalya Veda Ediyor (3)

Cuma günü peş peşe gerçekleşecek  ‘Rapunzel’ çocuk operasında Rapunzel karakterini; I. Meriç Karataş ve Betül Uzunoğlu Oruç, Leo karakteri; Ş. Baha İşler ve M. Yusuf Yıldız, Cadı karakteri; Seçil Fenercioğlu ve Tuğçe Oğuzülgen, Mia karakteri; Ceren Tereci Aytekin ve Sinem Seçil Baddal, Bıdık karakteri; Dağhan Ergün ve H. Ercan Uğur, Karga karakteri; Erdi Can Aybaş ve Engin Yaman, Pölsnderndorf Büyücüsü karakteri; Ş. Sılay Erman ve Oya Vural tarafından dönüşümlü olarak canlandırılacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Bale ve Orkestra sanatçılarının da yer aldığı eserde Orkestra Şefi A. Sait Karabulut olacak.

Antalya Veda Ediyor (1)

İpek gibi sarı saçları ve kocaman gözleriyle dünyaya gelen Rapunzel, kötü Cadı tarafından anne babasından koparılır ve bir kulede yaşamaya başlar. Küçük bir pencereden izlediği dünyayı keşfetmek isteyen kahramanımız, tüm hayatı küçük bir odada geçmesine rağmen maceracı ruhunu kaybetmez. Bir gün ormandan geçen gezgin Leo ile yolları kesişir. Yıllarını kulede geçiren Rapunzel’in asıl hikayesinin başlamasına çok az kalmıştır. Peki bu hikayenin sonunda herkes mutlu olabilecek mi?

Manavgat’ta sanat rüzgarı esti Manavgat’ta sanat rüzgarı esti

Antalya Veda Ediyor (2)

Bilet satışlarına bir ay önce başlanan ‘Rapunzel’ çocuk operası 31 Mayıs 2024 Cuma günü saat 11.00 ve 14.00’de ve 3 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 11.00’de tekrar sahnelenecek olup, sınırlı sayıdaki biletleri Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. Biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden; hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden; her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ / BÜLTEN