Antalya yaz aylarına hazırlanırken yoğun yağışla birlikte tekrar kışa döndü. Aniden bastıran gök gürültülü şiddetli yağış kış mevsimini aratmayan görüntüler ortaya çıkardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre yağışlar hafta sonu etkisini sürdürecek.

Hava Durumu Ilce

ANTALYA’DA YAZ AYINDA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Geçtiğimiz günlerde yüksek sıcaklıklar sebebiyle plajların dolup taştığı Antalya bugün itibariyle tekrar kışa döndü. Cumartesi sabahı erken saatlerde başlayan yağışlar şehri kısa sürede etkisi altına aldı. Ara vermeden yağan gök gürültülü sağanak yağış bazı bölgelerde fırtına ile birleşerek vatandaşların yürümekte zorlandığı görüntüler ortaya çıkardı.

Antalya Hava Durumu Bugun

Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir" Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir"

 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 11 Mayıs Cumartesi günü sabah 09:00’dan akşam 18:00’e kadar gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bugün Antalya’da hissedilen sıcaklık ise 19-23 derece arasında seyrediyor.

12 Mayıs Pazar günü de yağışların etkisini sürdürmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre Pazar günü de gök gürültülü sağanak yağış sürecek. Pazar günü sıcaklık ise 18-22 derece arasında değişiyor.

Antalya Hava Durumu Nasil

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Antalya’da güneş 5 gün boyunca kendini gizliyor. Antalyalılar yeni haftada bulutlu ve kapalı bir hava ile karşılaşacak. 5 günlük hava tahmininde ise sıcaklık 18-27 derece arasında seyrediyor.

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 095356

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA