CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’nin ilk etabı olan 11. Manavgat Güreşleri’nin açılışı yapıldı. Açılış töreni nedeniyle kortej düzenlendi.

Açılış kortejine Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar ve Mustafa Erdem, güreş ağası Hasan Özden, CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin unutulmaz başpehlivanı Ahmet Taşçı, CHP İlçe Başkanı Oykun Başar, katıldı.

Başkan Niyazi Nefi Kara, bu yıl 11. düzenlenecek olan Manavgat güreşlerine halkı davet etti. Ayrıca yürüyüşe Ali Gürbüz, Yusuf Can Zeybek, Fatih Atlı gibi Başpehlivanla da katıldı.

Türkiye’nin çalışmalarına başarı ödülleri Türkiye’nin çalışmalarına başarı ödülleri

Manavgat Guresleri Basladi (Small)

İLK TURDA ZORLU EŞLEŞME

11. Manavgat ağlı Güreşleri’nde toplan 74 başpehlivan başlayacak. Güreşlerin ilk günü olan 11 Mayıs 2024 (bugün) ilk 3 tur gerçekleşecek. İlk turda 10 güreş yapılacak. 12 Mayıs 2024 günü ise 4. Tur, çeyrek final, yarı final ve final güreşleri yapılacak. Bu arada ilk turda geçtiğimiz yılki CW Enerji Ligi Şampiyonu Orhan Okulu, Cengizhan Şimşek ile eşleşti.

Muhabir: AYŞEM SİCİM