1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Antalya’da da her yıl olduğu gibi coşkuyla kutlandı. Kutlamalara kentin önemli isimleri katıldı.

1Temmuzgorsel3 (Small)

Anadolu müziğinin yeni nefesi Emre Fel kimdir? Anadolu müziğinin yeni nefesi Emre Fel kimdir?

YARIŞMALAR YAPILDI

Kutlamaların yarış ve gösterilerden ulaşan kısmı ise Kaleiçi Yat Limanı’nda gerçekleştirildi. Antalya Valisi Hulusi Şahin ve protokol üyelerinin katılımıyla düzenlenen etkinliklerde yelken, yüzme, çıpa çıkarma ve yağlı direk yarışları büyük heyecana sahne oldu.

1Temmuzgorsel5 (Small)

Yarışların ardından kazanan sporculara ödüllerini Vali Hulusi Şahin, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Yakup Ali Kahveci, Antalya Vali Yardımcısı ve Hudut Mülki İdare Amiri Dr. Suat Seyitoğlu, Antalya Bölge Liman Başkanı Muhammet Alper Keçeli, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, İMEAK DTO Ahmet Çetin ve İMEAK DTO Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes tarafından takdim edildi. Antalya halkının yoğun ilgi gösterdiği kutlamalar, flyboard gösterisiyle sona erdi.

GÜÇLÜ YARINLARA YELKEN AÇMAK…

Törenlerin ardından açıklamalarda bulunan DTO Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin, “Bugün, Türkiye'nin denizcilik ve kabotaj bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 1 Temmuz, bizler için çok özel bir anlam taşıyor. Denizcilik, ülkemizin tarihi boyunca kucakladığı en önemli miras.

1Temmuzgorsel1 (Small)

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, birlikte daha güçlü yarınlara yelken açmak adına bize her zaman ilham veriyor. Böyle özel bir günü halkımızla birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Denizciliği büyük ülkü olarak işaret eden Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm deniz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, sektörün gelişmesi adına var gücü ile çalışan denizcilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

Kaynak: DTO/BÜLTEN