19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Antalya Balıkçı Barınağı'ndan hareket eden 150'ye yakın tekne, Milli Mücadele ve kurtuluş adımının atıldığı Bandırma Vapuru'na ithafen kortej yaptı. Balıkçılar, denizde kortej yaparken Türk bayraklarıyla donattığı teknelerle; sahil güvenlik ve polis helikopterleri de havadan grupları yaptı. Deniz polisleri de çevre güvenliği hem korteje katıldı.

55950 (1) (Small)

Antalya'da arife günü en yoğun yer Sobacılar Çarşısı oldu… Bıçağını alan bu dükkanlara koştu Antalya'da arife günü en yoğun yer Sobacılar Çarşısı oldu… Bıçağını alan bu dükkanlara koştu

'ÇOK DUYGULANDIM, GÖZLERİM DOLDU'

Antalya Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Cemal Talas, etkinlikte her yıl gerçekleştirdiklerini, katılımlardan dolayı memnun olduklarını söyledi. Çok gururlandığını belirten Talas, "Balıkçılarımızla birlikte Bandırma Vapuru'na ithafen kortej gerçekleştirdik. Çok güzel oldu. Katılım da oldukça iyiydi. Denizdeki korteje sahildeki vatandaşımızın ilgisinden de bizi memnun etti" dedi.

55950 (2) (Small)

Korteje katılan tekne sahibi Özgür Ersayın da katılabilecekleri etkinlikle mutlu olduğunu söyledi. Ersayın, "Gururlandık. Her yıl içinde bulunduğumuz etkinlikte mutlu olun. Kutlu olsun" diye konuştu.

55950 (4) (Small)

Telnur Ersayın ise "Çok gururlandım. Teknelerle birlikte yapılan kortejde çok duygulandım, gözlerim doldu" dedi. Kortej, 1 saatin sonunda çıkış yapılan balıkçı barınağına dönüşerek sona erdi.

Kaynak: DHA