Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler için sık sık yardım projeleri gerçekleştiriyor. Halk et ve halk sütün ardından halk mama projesi de ihtiyaç sahibi aileler için başvurulara açıldı. İhtiyaç sahibi ailelere destek amaçlı başlatılan projede 6-24 aylık çocuğu olan ailelere destek sağlanıyor. Ücretsiz olarak dağıtılan halk mamalar bebeklerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla dağıtılıyor.

Halk Mama Abb( Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara müjde! Ulaşıma 2 yeni hat eklendi Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara müjde! Ulaşıma 2 yeni hat eklendi

Bebek besinlerine erişimde sıkıntı yaşayan ailelere yardımcı olmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, göreve geldiği ilk günden itibaren sosyal projeler ile adından sık sık söz ettiriyor. ‘Sözümüzü çocuklara verdik’ mottosuyla dağıtılan halk mamalar, bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamayı ve ekonomik zorluklarla mücadele etmeye çalışan ailelere destek amacı taşıyor.

Halk Mama Antalya (Small)

4 BİN 524 MAMA DAĞITILDI

Sosyal belediyecilik anlayışı ile projelerine devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, bebeklerin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde beslenmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı halk mama projesinde başladığı ilk günden itibaren 4 bin 524 mama dağıttı.

Halk Mama Sisesi (Small)

HALK MAMA BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere destek amacıyla başlattığı halk mama projesi kapsamında 4 bin 524 mama dağıtıldı. Halk mama kampanyasından yararlanmak isteyen aileler, ilçelerdeki Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçe hizmet birimi veya ATASEM kurs merkezlerine, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Başkanlığa bağlı Aile Eğitim Merkezlerinden başvurularını yapabilir. Ayrıca başvurular Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN