Kepez ilçesinde 8 mahalleyi temiz, çevreci ve konforlu enerji doğal gaz buluşturacak olan 87 kilometre (km) hat çalışması devam ediyor.  Seçim döneminde, doğal gazsız mahalle kalmayacak, sözü veren Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de, gaz çalışmalarını yakından takip ediyor.

Baskan Kocagoz Dogal Gaz Vaadini Gerceklestiriyor 5 (Small)
Geçtiğimiz günlerde gaz dağıtım şirketi yöneticileriyle bir toplantı yapan Mesut Kocagöz, mahallelerde devam eden doğal gaz çalışmasını yerinde gördü. Başkan Kocagöz, Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ile Gazi Mahallesi’nde devam eden hat çalışmalarını inceledi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen ve şantiye alanını gezen Kocagöz, ilçede doğal gaz alt yapı çalışmalarında gelinen son durumla ilgili Tulukcu’dan bilgi aldı. 

HEDEF TÜM KEPEZ’E DOĞAL GAZ

Baskan Kocagoz Dogal Gaz Vaadini Gerceklestiriyor 6 (Small)
Seçim döneminde, doğal gazsız mahalle kalmayacağının sözünü verdiğini anımsatan Kocagöz, “Bu yıl, Enerya ile 87 km dağıtım hattı çalışması yapıyoruz. Bu hattın 23 kilometresi bitti. 8 mahallemizde, doğal gaz hattı çalışmalarını bu yıl tamamlayacağız. Bu hat çalışmasıyla 16 bin konuta doğal gaz götürmüş olacağız. 8 mahalle ile birlikte Kepez’de doğal gazın ulaştırıldığı mahalle sayısı 40’a çıkacak.”  açıklamasını yaptı.

KOCAGÖZ, HEMŞEHRİLERİNDEN SABIR İSTEDİ


Kocagöz, doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı mahallelerde oturan vatandaşlardan, sabırlı olmalarını dileyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Her şeyin bir bedeli var. Vatandaşlarımız, kazı çalışmalarından dolayı birkaç ay toz sıkıntısı çekecekler ama sonra temiz enerji doğal gazın konforunu yaşayacaklar. Hat çalışması bitmeden asfalt çalışmasını yapmamız mümkün değil. Çalışmalar biter bitmez de yolların asfalt yamasını yapacağız. Sabırlı olacağız sonunda da rahat edeceğiz.” 

Antalya’daki pazarlar boş kaldı… Fiyatları görenler kaçtı Antalya’daki pazarlar boş kaldı… Fiyatları görenler kaçtıKEPEZ’E EN BÜYÜK GAZ YATIRIMI


Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu da, konuşmasında şunları kaydetti: Kepez Belediye Başkanımız Mesut Bey’i, belediye ekiplerini doğal gaz çalışmalarında yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Her zaman bize destek veriyorlar. Mesut Bey de, göreve başladığı günden itibaren doğal gaza olan ilgisini ve desteğini ifade ettiler. Kepez bu yıl için önemli bir yatırım planlaması yaptık. 87 km hat çalışması gibi büyük bir yatırım bütçesini Kepez ilçesine ayırdık. Ramazan Bayramından sonra bu yıl ki doğal gaz yatırımın çalışmasını başlattık.

 ABONE İŞLEMLERİ YAPILMALI

Baskan Kocagoz Dogal Gaz Vaadini Gerceklestiriyor 3 (Small)
Sütçüler Mahallesi’ndeki ana hat çalışmaları tamamlandı. Gazi Mahallemizde ise ana hat çalışmasını Ağustos ayı içerisinde bitireceğiz. Hat çalışması yaptığımız mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızdan gecikmeden abone anlaşmalarını yapmalarını istiyoruz. Çünkü testler bittikten sonra bina bağlantılarını yapacağız ve üst yapıları tamamlayacağız. Elimizden geldiğince titizlikle şartnamelere uygun şekilde hat çalışmasını yapmaya gayret ediyoruz. Malumunuz yaz mevsiminden dolayı çalışma sahasında biraz toprak ve toz sıkıntısı oluşabilir. Bu konuda vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını istirham ediyorum.”  Gazi Mahalle Muhtarı Kemal Sözen de, doğal gaz taleplerinin karşılanmasından dolayı Başkan Mesut Kocagöz’e ve Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu’ya teşekkür etti.

Baskan Kocagoz Dogal Gaz Vaadini Gerceklestiriyor 2 (Small)

BU YIL GAZIN GELECEĞİ MAHALLELER


Bu yıl Kepez ilçesinde Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahalleleri doğal gazla buluşturulacak. Bu yılın yatırım planlamasıyla 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahallede doğal gaz çalışması tamamlanmış olacak. İlçede bu yıl 87 km dağıtım hattı, 52 km servis hattı yapılarak, 16 bin konutun kapısına doğal gaz götürülecek. Yılsonunda ise gazın ulaştırıldığı konut ve potansiyel konut sayısı 174 bin olacak.

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ / BÜLTEN