Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu’nun anneler gününe özel gerçekleştirdiği etkinlikte Gastronomi Topluluğu yemekhanesinde gerçekleştirilen menemen yapma yarışmasına, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen yarışmacı olarak katılırken yarışmacıların eşleri de jüri heyetinde yer aldı. Yarışmaya Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Antalya Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu ve Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de izleyici olarak katıldı.

Img 4335 1575X1050 (Small)

ANNE USULÜ MENEMEN

Gastronomi Topluluğu yemekhanesinde gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle yarışmacılara eşit şekilde menemen yapma malzemeleri dağıtıldı. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman’ın Hakemliğinde yarışmacılar kendi tarz ve usullerine göre menemenlerini yaptılar. Sonrasında yarışmacıların eşlerinden oluşan jüri heyeti her sahandaki menemene ayrı ayrı puan vererek yarışmanın birincisini belirledi.

Img 4372 1575X1050 (Small)

JURİYE GÜL TAKDİM EDİLDİ

Jüri heyetinin puan verirken oldukça zorlandığı menemen yapma yarışmasının birincisi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen olurken Antalya Valisi Hulusi Şahin ikinci, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise üçüncü oldu.Yarışma sonunda Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen tarafından yarışmacıların yemek yaparken sebzeleri doğradıkları bıçaklar yarışmacılara hediye edilirken Gastronomi Topluluğu Öğrencileri tarafından da jüri heyetine gül takdim edildi.

Img 4366 1575X1050 (Small)

HER ŞEY ANNELER İÇİN

Etkinlikte konuşan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Bugün çoğu zaman basit olarak gördüğümüz işlerin bile arkasında nasıl bir emeğin olduğunu görme fırsatı yakaladık. Bize bu güzel ve keyifli günü yaşatan Akdeniz üniversitesine yürekten teşekkür ediyorum. Tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Img 4342 1575X1050 (Small)

FARKINDALIK OLUŞTURAN BİR ETKİNLİK OLDU

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen, “Çok güzel, farkındalık oluşturan bir etkinlik oldu. Gülerek söylemeliyim ki, yemek yapmak yemekten daha zormuş. Ama en zorunun da yaptığınız yemekleri birilerinin beğenisine sunmak olduğunu anladık bu vesileyle. Annelerimiz, eşlerimiz bunu her gün yapıyor ve yaşıyorlar. Onun için bizim için hazırlanan yemeğin ve o yemeğe verilen emeğin kıymetini iyi bilelim. Yemekten sonra onu hazırlayan güzel insanlara ellerine sağlık demeyi ihmal etmeyelim.  Gastronomi Topluluğu’muza bizlere bu güzel günü ve farkındalığı yaşattığı için çok teşekkür ederiz.”  ifadelerini kullandı.

Acılı annenin acısı 31 yıldır hala dinlemedi Acılı annenin acısı 31 yıldır hala dinlemedi

Vali̇ (Small)

ANNELER GÜNÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Etkinlikte sonunda Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman  “Elinin değdiği her şeyde sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakarlığı, üretkenliği ve yetiştirdiği evlatlarıyla geleceğimizi şekillendiren annelerimizin kıymetini bir kez daha hatırlatabildiysek ne mutlu bize. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden başta Antalya Valimiz Sayın Hulusi Şahin ve Kıymetli Eşleri Ebru Şahin Hanımefendi olmak üzere tüm protokole, misafir ve davetlilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN