Gelen konuklara hitaben kısa bir konuşma yapan ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Erdem Güner, “Gazeteci Evi’ni, basının ve basın emekçilerinin her geçen gün ağırlaşan şartlar altında gelip haberlerini yapabilecekleri, sorunlarına çözüm arayabilecekleri bir mekân olarak tasarladık. Bugün açılışa katılan tüm dostlarımıza dayanışmayı güçlendirdikleri için çok teşekkür ederim” dedi.

AÇILIŞA ÇOK SAYIDA STK VE SİYASİ PARTİ TEMSİLCİSİ KATILDI

Antalya Gazetec Evi (3)

Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği ve her şeyin imece usulü yapıldığı açılışa; CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve yönetimi, DEM Parti Antalya il yönetimiyle birlikte Eğitim-Sen, DİSK Emeklisen, Pir Sultan Abdal Derneği, Antalya Tahtacıları Kültür Eğitim Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Veli-Der Antalya Şube Başkanı, Mülkiyeliler Birliği temsilcileri katıldı.

Alanya’nın dünyaca ünlü sahillerinde çadıra izin yok… Alanya Belediyesi’nden sert müdahale Alanya’nın dünyaca ünlü sahillerinde çadıra izin yok… Alanya Belediyesi’nden sert müdahale

Antalya Gazetec Evi (6)

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ve Antalya Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Metin Bucak’sa açılışa çiçek gönderen isimler oldular.

DUYARLI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Antalya Gazetec Evi (5)

ÇGD’nin kuruluş dinamiklerinde her zaman mücadele olduğunu vurgulayan Güner, “Dün olduğu gibi bugün de mesleki ve toplumsal sorunlara duyarlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Yaşadıkları tüm zorluklar karşında üyelerimizin ve gazetecilerin yanında olacağız. Gazeteci Evi bu bağlamda arkadaşlarımızın çalışma ofisi olacağı gibi sevinçlerimizi arttırdığımız, dertlerimize çözüm aradığımız bir yer. Dayanışmayı ve mücadeleyi artık yeni ofisimizde örgütleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

SEYHAN KURTMAN UNUTULMADI

Antalya Gazetec Evi (1)

Geçtiğimiz yıl hayata gözlerini yuman ve önceki dönemlerde ÇGD Akdeniz Şube’de başkanlık da dahil olmak üzere birçok görev üstlenen gazeteci Seyhan Kurtman da açılışta anıldı. Kurtman için anma köşesi oluşturulan Gazeteci Evi’nin açılışına Kurtman'ın ailesi de katıldı.

Kaynak: ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ / BÜLTEN