İş dünyası forumları ve stratejik toplantıların düzenlendiği etkinlikte çeşitli projelerin tanıtımı yapıldı. Etkinlikte yer alan insansı robotlar 'Sophia' ve 'Grays' katılımcıların büyük ilgisini çekti. Katılımcılar Sophia ve Grays ile fotoğraf çektirip soru sordu.

Antalya’da ev alma sistemi değişti… Ruslar akın akın gitti evlere ortak çıktı Antalya’da ev alma sistemi değişti… Ruslar akın akın gitti evlere ortak çıktı

Antalya Yapay Zeka Otel (3) (Small)

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ 3 YAPAY ZEKA ŞİRKETİ ANTALYA’DA BULUŞTU

Toplantı hakkında bilgi veren iş insanı İrfan Demirok, "Bu, dünyanın sayılı merkeziyetsiz üç yapay zeka şirketinin düzenlediği bir toplantı. Şu andaki mesleklerin yüzde 60'ı yapay zeka tarafından değişecek ama diğer taraftan da bir o kadar yeni meslekler oluşacak. Hayatımız kolaylaşacak, daha fazla zamanımız olacak. Daha fazla eğlenme ve gezmeye zaman ayırmış olacağız. Kanada, Avustralya, Asya'dan bine yakın katılımcımız var. Toplantımız 2 gün sürecek" dedi.

Antalya Yapay Zeka Otel (1) (Small)

Etkinlikte izleyicileri selamlayan insansı robot Sophia, "Antalya çok güzel bir şehir. Daha önce de Antalya'ya geldim. Antalya'da bulunmaktan çok mutluyum" dedi. 

Antalya Yapay Zeka Otel (2) (Small)

Kaynak: DHA