Yaz aylarının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olan süt mısır Antalya’daki pazar tezgahlarındaki yerini aldı. Kış boyu vatandaşların heyecanla beklediği süt mısırın tezgahlardaki yerini almasıyla vatandaşlar, büyük bir sevinç yaşadı. Kış ayları boyunca büyük bir özlemle beklenen süt mısırın pazara gelmesinin ardından vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Süt mısır tezgahlarına akın eden vatandaşlar, fiyatını öğrenmesiyle büyük bir hüsran yaşadı. Fiyatı ateş pahası olan süt mısır, vatandaşların cebini yaktı.

Sut Misir Pazar (Small)

SÜT MISIR LÜKS OLDU

Antalya’daki pazar tezgahlarındaki yerini alan süt mısır, fiyatı ile vatandaşların cebini yakıyor. Birçok kişinin heyecanla beklediği süt mısır, 6 tanesi 100 liradan satılıyor. Vatandaşların büyük bir heyecanla beklemesine rağmen fiyatından dolayı büyük bir hüsran yaşatan süt mısırın fiyatının düşüp düşmeyeceği ise vatandaşlar arasında merak konusu oldu.

Adana’dan işçilere 5 milyonluk maaş müjdesi Adana’dan işçilere 5 milyonluk maaş müjdesi

Sut Misir (Small)

Fiyatından dolayı büyük bir hüsrana uğrayan vatandaşlar, “Bütün kış boyunca mısırı büyük bir özlemle bekledik. Yaz ayları için süt mısır bizim için vazgeçilmez bir ürün. Sadece yaz aylarında tüketilebildiğimiz için büyük bir hasretle pazara gelmesini bekliyoruz. Ama bu seneki fiyatı ile soframızdan kalkan ürünlerin arasındaki yerini aldı maalesef. Fiyatlar bu şekilde giderse, süt mısır da bizim için lüks olanlar listesine eklenecek. Zaten fiyatı nedeniyle birçok ürünü alamaz olduk. Süt mısırı da artık yiyemeyeceğiz anlaşın” şeklinde konuştu.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN