Antalya'daki yüksek kiralar tüm ürünlere yansıyor. Alışveriş merkezlerindeki mağaza vitrinlerindeki kıyafetler fiyatları el yakınca vatandaşlar da giysi edinebilmenin çaresini Antalya'nın  Muratpaşa İlçesi'ndeki Sanayi Mahallesi’nde kurulan 2. el giysi pazarında buluyorlar. Burada satılan ikinci el ürünler caddelere kadar taşıyor.

Sanayi Mahallesi’ndeki semt pazarında sebze meyvenin yanı sıra kurulan 2. el giysi pazarı satan esnaf sayısı her hafta daha da artıyor. Eskiden semt pazarı kıyısında olan giysi pazarı şimdi caddelere kadar taşıp, Orman Bölge Müdürlüğünün kapısına kadar geldi. Pazarda ikinci el kıyafetleri satanlar da, alanlar da memnun.

Antalya’nın o dev projesinin ihalesi ertelendi. İhalenin tarihi değişti… Antalya’nın o dev projesinin ihalesi ertelendi. İhalenin tarihi değişti…

Ikinci El Kiyafet Antalya (Small)

MAĞAZALAR PAHALI

Tüketiciler mağaza vitrinlerine yüksek fiyat nedeniyle yanaşamadıklarını ifade ederken, “Bize semt pazarı 2. el giysi pazarı yetiyor. Kesemize göre, buradan alış-veriş imkanı buluyoruz. İlk baita ikinci el kıyafeti yadırgıyorduk. Ancak şimdi alıştık. Varsın 2. el olsun ne yapalım? Aldığımız giysileri yıkayıp, söküklerini dikiyoruz, sonra ütüleyip giriyoruz. Yenisini kısıtlı bütçemizle asla alamayız” şeklinde konuştular.

SATICILAR DA MEMNUN

2. el giysi satan esnafta alış-verişten memnun. Müşterilerinin sadece çok pazarlık yapmalarından yakınan esnaf, "Aynı kıyafetin yenisini mağazadan alsalar pazarlık yok, üstelik onlar çok daha pahalı. ANck bizimle sıkı pazarlık yapıyorlar" dediler.

2. el kıyafet pazarında erkek- kadın ceketleri, pantolonlar, gömlekler, kazaklar, şapka, pijama takımları, mont, kaban, palto gibi kışlık kıyafetler yer alıyor.  İkinci el kıyafet pazarı Sanayi Mahallesin'deki sebze-meyve pazarı girişinden başlayıp tramvay durağı, Atatürk Devlet Hastanesi arkası ve eski sanayi girişinde kapalı Şarampol Caddesi'ne kadar ulaşıyor.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK