Dün akşam saatlerinde Konyaaltı İlçesi'ne bağlı Sarısu Mahallesi 167 Sokak üzerinde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan 07 AEM 023 plakalı kamyonetin sahibi Ali Nart (47), eşi ve çocuklarıyla yol üzerinde seradaki domatesleri kamyonetine yüklemek için geldi. Kamyonetini oğlu Yaşar Can Nart'a (23) veren baba, serasına girdi.

Aydın’da denetim yapıldı… Yasadışı faaliyetler için önlem alınacak Aydın’da denetim yapıldı… Yasadışı faaliyetler için önlem alınacak

58716 (2) (Small)

Bu sırada kimliği belirsiz bir kişi yol boyunca kamyoneti ile süre boyunca Yaşar Can'ın kişisel arabasıyla durdu. Seçici yapan kişi Yaşar Can ile 'yol verme' konusunda sözlü tartışma yaşadıktan sonra ayrıldı. Yarım saat sonra tekrar dönen sürücü, kamyonetle doğru tabancayla 5 el ateş eti.

58716 (Small)

Mermilerden 3'ü, araç camına, kabinine ve kasasına isabet etti. Ailenin olayı anında serada olması, olası bir faciayı da önlerken kamyonette maddi hasar meydana geldi. Ailenin 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramasıyla olay yerine polis ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Polis, otomobille ilgili olay yerinden ateş alıp kaçan şüpheli kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

58716 (4) (Small)

Yaşar Can Nart, "Arabam park halindeydi, hareket etmiyordum. Bana 4- 5 kez seçici yaptı. Ben de bana hareket etmem için yapıyor sandım. Ben de gitsin diye ona 2 kere seçim yaptım. Sonra adam yanıma durdu, tartıştık. 'Belanı bizden bulma ' dedik. Adam bindi, yanında çocuğu vardı. Sonra tekrar silah geldi" dedi.

Kaynak: DHA