Dünya kenti Antalya’ya yakışmayan görüntüler vatandaşları isyan ettiriyor. Bir yanda işletme sahiplerinin kaldırımları işgal etmesi, öte yanda araç sahiplerinin araçlarını kaldırımlara park etmesi zaman zaman vatandaşların kaldırımları kullanmasına engel oluyor. Kaldırım işgallerine tepkili olan vatandaşlar, yetkililere seslenerek kaldırımları kullanmadıklarını dile getirdi.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 10.02.49 (1) (Small)

KALDIRIM İŞGALİ GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Son zamanlarda Büyükşehir Belediyesi turistik kente yakışmayan kararlar alarak halkı adeta canından bezdirdi. EKDAĞ’ın otobüs duraklarında özellikle de kaldırımların ortasına simit arabalarını monte etmesi yayalara zor anlar yaşatıyor. Bu arabaların üzerine birde scooterların eklenmesi vatandaşlara isyan bayrağını çektirdi. Kaldırım işgallerine tepkili olan vatandaşlar, bu soruna çözüm istiyor.

Bayramda Antalya’ya gelen sürücüler dikkat… Jandarma 24 saat mobil radarlı denetimde Bayramda Antalya’ya gelen sürücüler dikkat… Jandarma 24 saat mobil radarlı denetimde

Whatsapp Image 2024 05 09 At 10.02.48 (Small)

“KALDIRIMLARDA ÖZGÜRCE YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Son zamanlarda kaldırım işgallerinin artmasıyla birlikte vatandaşlar, “Kaldırımlarda yürüyemez olduk. Kaldırımlar o kadar işgal ediliyor ki yayalar olarak yollardan yürümek zorunda kalıyoruz. Hiçbir kaldırımda dümdüz yürüyemiyoruz. Sürekli sağa sola dönmek zorundayız. Çoğu yerde yollara inmek zorunda kalıyoruz. Önce esnaflar kaldırımlara ürünlerini yerleştirmeye başladı. Daha sonra scooterlar kaldırımlara park edilmeye başladı. Şimdide simit arabaları kaldırımlara monte edildi. Kaldırımlar yayalar için mi yapıldı yoksa esnaflar için mi? Görme engelliler için yürüme yolu yapıldı ama bu simit arabaları yüzünden görme engelliler yolu kullanamıyor. Mantıklı mı yani bu?

Whatsapp Image 2024 05 09 At 10.02.48 (2) (Small)

Madem görme engelli olanları düşünerek bu yolları yaptınız o zaman neden seyyar satıcıların bu yolları işgal etmelerine seyirci kalıyorsunuz? Madem görme engellileri ve yayaları önemsemiyorsunuz neden bir dünya masraf yapıp kaldırım ve görme engelli yolu yaptırdınız? Bu konu nereden ele alınırsa alınsın elde kalıyor maalesef. Yayalar olarak kaldırımlarda özgürce yürümek istiyoruz. Hiçbir yetkili sesimizi duymuyor. Kaldırım işgallerine seyirci kalıyorlar. Bu konuya yetkililer hızlı bir şekilde çözüm üretmeli” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN