Antalya’da hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Antalyalı vatandaşlar, yangın paniği yaşıyor. Hatay, Kırklareli, Çanakkale, Muğla ve İzmir’in ardından Balıkesir’de ormanlık alanlara giriş çıkışları yasakladı.

Antalyada Ormanlara Giris Yasaklanacak Mi (Small)-1

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangın felaketini yaşayan Antalya’da ormanlık alanlara giriş çıkışların yasaklanıp yasaklanmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

Antalya Orman (Small)-1

Kurban Bayramı’nın da yaklaşmasıyla birçok kişi ormanlık alanlarda piknik yaparak, mangal yakacak. Bu nedenden dolayı vatandaşlar endişe yaşıyor. Antalya’da son zamanlarda küçük çaplı birçok yangın çıkmasıyla birlikte vatandaşlar, büyük bir korku yaşıyor. Ormanlara giriş çıkışların yasaklanmasını bekleyen vatandaşlar Antalya Valiliği’nden gelecek haberi bekliyor.

ANTALYA’DA ORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANACAK MI?

Antalya Orman Yanginii (Small)

Hatay, Kırklareli, Çanakkale, Muğla ile İzmir’de farklı süreler boyunca ormanlık alanlara giriş çıkışların yasaklanmasının ardından gözler Antalya Valiliğine çevrildi.

Orman Yasagi (Small)

Son dakika… Hangi Antalyalı  başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar… Son dakika… Hangi Antalyalı başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar…

Ancak Antalya Valiliğinden henüz bir açıklama gelmemesi merakları da beraberinde getirdi. Antalya genelinde çıkan birçok yangının ardından vatandaşlar, ormanlık alanlara giriş çıkışların ne zaman yasaklanacağını merak ediyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN