Antalya’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı vatandaşların yanı sıra sokak hayvanları da bunaldı. Kavurucu sıcakların etkili olduğu Antalya’da hem vatandaşlar hem de hayvanlar serinlemenin yollarını arıyor. Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı Antalya’da sokak köpekleri yollara yattı.

SU ÇAĞRISI YAPTILAR

Whatsapp Image 2024 06 04 At 10.01.30 (1) (Small)

Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu

Antalya’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla bunalan sokak hayvanları serinlemenin yollarını aradı. Ağaç diplerine, gölgelik alanlara ve mağazaların önlerine sıcaktan dolayı yarı baygın yattı.

sokak kopek

Sokak köpeklerini o halde gören hayvanseverler ise vatandaşlardan kapılarının önüne su koymalarını rica etti. Sıcak havalardan dolayı sokak hayvanlarının zor şartlarda kaldıklarını dile getiren hayvanseverler, “Havalar gerçekten çok sıcak. Sokak hayvanları perişan oluyorlar böyle havalarda. Nem de yüksek biz kendimiz bile zor dayanıyoruz.

Kopekler (Small)

Sokaktaki hayvanlar ne yapsın? Zaten çok zor yemek buluyorlar bazıları şanslı olamıyor yemek dahi bulamıyor. Şimdi de havalar çok sıcak içecek su bile bulamıyorlar. Sıcaktan bunalan hayvanlar ne yapacaklarını şaşırdılar. Bir kap sudan kimse zarar etmez.

Yavru Kopek Vicdan

Sıcak havalarda hayvanlar için herkesin destek olması gerekiyor. Lütfen herkes evinin önüne su koysun. Herkes bu sıcak havalarda sokak hayvanlarının serinlemesi için biraz olsun destek olsun” şeklinde vatandaşlardan yardım istediler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN