Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak

Antalya’da özellikle pandemiden sonra oluşan trafik sorunu nedeniyle gün içerisinde sıkışan trafiğe tepkili olan vatandaşlar, isyan etmeye devam ediyor. Antalya trafiğinin İstanbul trafiğini geçmesi nedeniyle yollarda günün büyük bir zamanını geçiren vatandaşlar, trafik sorununun bitmesini istiyor. Sorunların bitmek bilmediği Antalya’da ulaşım krizi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle sabah saatlerinde ve iş çıkış saatlerinde oluşan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar, işlerine ve evlerine gitmekte zorluk yaşıyor. Yetkililerden çözüm isteyen vatandaşlar, trafik çilesinin sona ermesini istiyor.

Antalya Trafik Sorunu (Small)

ARABALAR SANAYİDEN ÇIKAMIYOR

Antalya’da son yıllarda süregelen trafik çilesi nedeniyle vatandaşlar yetkililerden bu soruna bir çözüm istiyor. Ulaşım sorunu yaşanan Antalya’da yetkililere seslenen vatandaşlar, “Yıllardır zor şartlarda bir yere gidip geliyoruz. Kısa mesafelerde dahi saatlerce trafikte kaldığımız oluyor. Çoğu zaman işimize geç kalıyoruz. Artık bıktık usandık bu ulaşım sorunundan. Günün her saati her bölgede trafik olur mu? Hiçbir yere vaktinde yetişemiyoruz. Ambulanslar, itfaiyeler trafikte kalıyor.

Antalya Trafik Cilesi (Small)

Sıkışık olan trafiğin yanı sıra yollar rezalet. Antalya’nın en gözde caddeleri dahi yamalı. Araçlarımız bozuluyor. Süspansiyon diye bir şey kalmadı. Arabalarımızı sanayiden çıkaramıyoruz. Üstüne bir de trafik sorunu yaşıyoruz. Bitmek tükenmek bilmeyen bir sorun haline geldi trafik sorunu. Dünya şehri olarak görülüyoruz ama tabiri caizse yollarımız rezil ediyor bizi. 17.00’da işten çıkıyoruz eve gelmemiz 19.00’ı geçiyor çoğu günlerde. Günümüzün çoğu trafikte geçiyor. Biz dile getirmekten sıkıldık ama her geçen gün bu sorun artmaya devam ediyor. Biz konforlu yollarda rahat rahat seyahat etmek istiyoruz. Ulaşım sorunu çözülsün istiyoruz” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN