Antalya, Muratpaşa Belediyesi’nde meydana gelen bu olayı konuşuyor. Daha önce CHP’den Kepez Belediye Başkan adayı olan ve ünlü siyasetçi ve iş insanı Zeki Başaran’ın kızı G. Başaran 31  Mart yerel seçimlerişnden kısa bir süre önce Muratpaşa Belediyesi’nde işe başladı. Muratpaşa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde sekreter olarak görev yapan G. Başaran’ın yeri değiştirildi ve Kadın Aile Müdürlüğü’ne atandı. 

YERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNE SİNİRLENDİ

Çevre Yolu üzerinde bulunan Kadın Aile Müdürlüğü’ne atanmasına sinirlenen G. Başaran konuşmak için Muratpaşa Belediyesi’ne giderek Murat Kaya’nın odasına gitti. Ancak Murat Kaya’nın o anda yerinde bulunmaması üzerine daha da sinirlenen G. Başaran Kaya’nın odasının bekleme bölümündeki camları kırdı. Bağırıp çağıran G. Başaran bir türlü sakinleştirilemedi.

Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor! Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor!

OYA KANSU'YA DA KÜFÜR ETTİ

Merdivenden inen Başaran bu kez de bir başka Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kansu’yu hedef aldı. Kansu’ya galiz küfürler etti. Erkek güvenlikler kadına müdahale edemediği için kadın güvenlik çağırıldı. Ancak iddiaya göre kadın güvenlik gelinciye kadar G. Başaran erkek güvenlikçilere de tekme savurdu. Bu arada Muratpaşa Belediyesi'ne polis geldi. G. Başaran polis tarafından gözaltına alındı. Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kansu’nun G. Başaran’dan şikayetçi olduğu ileri sürüldü. Başaran hakkında kamu malına zarar vermek ve kamu görevlisine hakaret suçlaması ile şikayetçi olundu. Muratpaşa Belediyesi tarafından iş aktide de sonlandırıldı.

PERSONEL İLE İLGİLİ SIKINTILAR BAŞLADI

Muratpaşa Belediyesi bu aralar personel ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Bir süre önce Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal bir paylaşım platformundan kamulaştırma davalarından dolayı belediyenin zor durumda olduğunu ve bu nedenle de personel çıkaracağını paylaşmış, sonrasında da personel çıkarmaya başlamıştı. Birkaç gün önce de Uysal sahte rapor alan personel ile ilgili savcılık işlemi başlatacağına ilişkin genelge yayınlamıştı.

Muhabir: YAPRAK ÖZER