Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) adıyla geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen elektrikli ilk yerli ve milli otomobil TOGG, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Çıktığı günden itibaren rekor düzeyde sipariş seviyesine ulaşan TOGG’a, Antalyalılar da yoğun talep gösteriyor. 2023 yılında T10X C-Segment Suv modeliyle satışa sunulan aracın, motor gücü ise 160 kilovatı aşıyor. Ayrıca şarj istasyonlarının sayısı da ülke genelinde giderek artıyor.

Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor! Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor!

YENİ MODELLER GELİYOR

Togg (Small)

Bursa Gemlik’te yer alan fabrikasında üretimine devam edilen TOGG’un, önümüzdeki yıllarda TOGG T10S C-segment Sedan, TOGG T8CX C-segment Xcoupe, TOGG T8X B-segment SUV ve TOGG 10V C-segment MPV modellerinin de piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Lityum iyon pillerden gücünü alan araç, yarım saatten daha kısa bir sürede de yüzde 80’lik bir şarj dolumuna ulaşıyor. 300 ile 500 kilometrelik de iki ayrı güç paketine sahip.

YOĞUN BİR TALEP VAR

Togg2 (Small)

İnternet üzerinden togg.com.tr hesabından sipariş edilen araçlar, Antalya Teslimat ve Servis Merkezi’nde de alıcılarıyla buluşuyor. TOGG’a yoğun bir talep olduğunu belirten servis yetkilileri, “Elektrikli ilk yerli ve milli aracımız olan TOGG’u, tüm yurttaşlarımız çok sevdi. Antalya’da da yoğun bir talep var. İnternet üzerinden sipariş edilen araçlarımız buraya geliyor ve bizde servisimizde tüm kontrollerini yaptıktan sonra teslimatını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ