3 Mayıs Cuma günü saat 10.00'da 81 ilde eş zamanlı başlatılan 'Orman Benim' kampanyası kapsamında Antalya'da Vali Hulusi Şahin'in katılımıyla Nebiler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda etkinlik düzenlendi. Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu, AFAD Antalya Müdürü Necmi Erçin, kurumları personeli, orman gönüllüleri ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ormana atılan çöpler temizlendi, orman bölge müdürlüğü personeli yangına sebebiyet verecek çalıları ve ağaçları budadı.

Orman Benim Kampanyasi Gelecege Nefes 48840 (1) (Small)

ZÜMRÜT YEŞİLİ ORMANLARI KORUMA BİLİNCİ AŞILANDI

Orman Benim Kampanyası dahilinde birlikte olduklarını ifade eden Vali Şahin "Türkiye'nin 81 ilinde 922 ilçesinde benzer etkinlikler yapılıyor. Bizler bugün bir bilinç oluşturmak için toplandık. Bu bilinç öncelikle zümrüt yeşili ormanlarımızın koruma bilinci, muhafaza etme bilinci ve ülkemizi daha da yeşil hale getirme bilinci. Bu bilinci önce çocuklarımıza vereceğiz. Onlar kendi babalarını, ailelerini yetiştirecekler, eğitecekler ve uyaracaklar" dedi.

GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERMELİYİZ

Orman Benim Kampanyasi Gelecege Nefes 48840 (2) (Small)

Plastik ve cam gibi çöplerin yangına sebebiyet verdiğine dikkat çeken Vali Şahin "Bu plastiğin hepimize zararı var. Yiyeceklerimize bulaşıyor, içeceklerimize bulaşıyor, her yere zarar veriyor. O yüzden çok dikkat etmemiz lazım ve geri dönüşüme çok büyük önem vermemiz lazım. Bu etkinliğin de bu açıdan çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah çocuklarımızın bilinci artıkça ülkemizin orman varlığı da artacaktır" dedi.

Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü

Konuşmasının ardından Vali Hulusi Şahin, protokol üyeleri, ormancılar, jandarma, polis ve AFAD personeli, TEMA ve orman gönüllüleri ve öğrenciler, ormanlık alana atılan çöpleri topladı. 

Kaynak: DHA