Antalya'da Özellikle yayla, sahil kenarları bağ ve bahçede kullanılmak üzere tek odalı her şey içinde olan prefabrik evlere ilgi artarken, işyerlerinde yapılmış olanlar tercih ediyor, ayrıca kendilerinin çizdiği plana göre yapılan tek odalı evlerde var.

Whatsapp Image 2024 05 07 At 21.09.44 (Small)

Adana'daki imamdan özel projeler... Atandığı köy değişimi tattı Adana'daki imamdan özel projeler... Atandığı köy değişimi tattı

Mantolama sistemi de istenen evler depremden hemen sonra felaketin yaşandığı illere ve mahalli bölgeye binlerce prefabrik evler yapıldığını hatırlatan Yusuf Kanat ile ortağı Mehmet Yaman, “Depremden sonra siparişlere yetişemez olmuştuk ama son bir yıldır işler çok durgundu, yaz mevsimiyle birlikte hareketlenme yeniden başladı, işlerimiz ne olduysa birden açıldı.

Whatsapp Image 2024 05 07 At 21.09.44 (2) (Small)

Eskiden iki oda bir mutfak yaparken gelen siparişler şimdi tek odalı oldu. Böyle olunca fiyatlarda yarının çok altına düştü, vatandaş bütçesine göre prefabrik ev istiyor” şeklinde konuştu. Öte yandan bu tek odalı prefabrik evler siteler başta olmak üzere bir işyeri ve fabrikalarda bekçi kulübesi olarak da kullanılıyor.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK