Antalya’da kurbanlığa yapılanlar vicdanları sızlattı Antalya’da kurbanlığa yapılanlar vicdanları sızlattı

Antalya’nın Altınova Mahallesi’ndeki esnafların ürünlerini kaldırımlara çıkararak sergilemesinden dolayı kaldırım işgali yaşanıyor. Kaldırımları tamamen kapatan esnafa tepkili olan vatandaşlar ise yetkililere seslenerek, kaldırımları kullanmak istediklerini dile getiriyor. Bir mermer dükkanının ürünlerini kaldırımlara yerleştirmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Kaldırımlardaki ürünlerden dolayı zorluklar yaşayan vatandaşlar, kaldırımlar varken yollardan yürümek zorunda kalıyor. Kaldırım işgali nedeniyle akan trafikte yoldan yürümek zorunda kalan vatandaşların ise can güvenliği tehlikeye atılıyor. Birçok esnaf ise kaldırımlarla kalmayarak, yollara da ürünlerini yerleştirmesinden dolayı trafik akışını da olumsuz etkiliyor.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.27.43 (Small)-1

YAYALAR NEREDEN YÜRÜYECEK?

Antalya’da yaşanan kaldırım işgali son bulmak bilmiyor. Kaldırımlarda ürünlerini sergileyen esnaftan şikayetçi olan vatandaşlar, kaldırımlarda yürüyemiyor. Dükkanlarının dışarısına ürünlerini çıkaran esnafın hiçbir şekilde denetlenmemesine isyan eden vatandaşlar, yetkililerden denetim istedi. Kaldırım işgalinin bitmesini isteyen vatandaşlar, “Kaldırımlardaki ürünlerden dolayı yürüyemiyoruz. Kaldırımlar yayalara yapıldı ama sanki esnafın sergi yeri gibi. Artık bıktık bu çileden. Her gün yetkililerden yardım istiyoruz ama hiçbir denetleme yapılmıyor. Bir tane iki tane ürün değil ki bunlar. Kaldırımı olduğu gibi kapatıyorlar. Bu davranıştan da hiç çekinmiyorlar.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.27.42 (Small)-1

Yoldan yürüsek canımız tehlikede, kaldırımda yürüyecek yer yok biz nereden yürüyeceğiz? Madem biz bu kaldırımları kullanamayacaktık neden yapıldı bu kaldırımlar? Bu durum sadece bizim mahallemizde değil ki Antalya’nın dört bir yerinde olan bir sorun. Zabıta ekipleri neden bu dükkanları denetlemiyor? Biz kaldırımlarda güven içinde yürümek istiyoruz. Koskoca kaldırım yapıldı ama kaldırımda yürüyecek yer yok. Yetkililer artık bu kaldırım işgaline dur demeli” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN