9 günlük bayram tatilinde Antalya’ya gelen vatandaşlar sahillerde ve mesire alanlarında yoğunluk oluşturdu. Yüksek sıcaklıkların üstüne nem eklenmesiyle tatilciler zor anlar yaşadı. Sokaklardaki ve sahillerdeki gölgelik alanlar dolup taştı.

Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi… Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi…

Antalya Sahi̇l Sicak Nem (4)

SICAKTAN BUNALANLAR GÖLGELİK ALANLARA KOŞTU

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, kent merkezinde en yüksek sıcaklık 36 derece, nem oranı ise yüzde 88 olarak kaydedildi.

Antalya Sahi̇l Sicak Nem (2)

Yabancı turistler, kent sakinleri ve Kurban Bayramı tatili dolayısıyla bölgede bulunan tatilciler Konyaaltı Sahili’ni doldururken, sıcaktan bunalan vatandaşlar çareyi sahildeki ağaçlık alana yerleşerek buldu. Çeşitli ekipmanlarla güneşten korunmaya çalışan vatandaşlar, gölgelik alanlarda vakit geçirdi.

Antalya Sahi̇l Sicak Nem (1)

Falezlerin olduğu bölgede ise çok sayıda çocuk, kayalıklardan atlayarak deniz suyuyla serinledi. Aynı zamanda nem nedeniyle oluşan bulutlar, kenti çevreleyen dağların görülmesini zorlaştırdı. 

Kaynak: İHA