Antalya’da sık sık gündeme gelen ancak bir türlü satışı gerçekleşemeyen MarkAntalya’nın satılıp satılmayacağı merakla bekleniyor. Antalya’nın en çok iş yapan AVM’lerinin başında gelen şehrin göbeğindeki AVM’de iş yeri olanlar burada yatırım yapmaya çekiniyorlar. Satışı durumunda yeni sahipleri ile anlaşamamaktan çekinen iş yerleri satışın olup olmayacağını merakla bekliyor. 

KADIAHMETOĞLULLARI’NA AİTTİ

AVM Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılmıştı. 2013 yılında açılan AVM, 2016 yılında TMSF’ye devredilmişti. Toplam 56 bin metrekare alanda 29 bağımsız bölümden oluşan Markantalya AVM, kayyım tarafından işletilmeye devam etti. Bu arada aynı şirkete ait olan ve inşaatı 22 yılda bir türlü tamamlanamayan Isparta Meydan AVM de açılarak kayyım tarafından tamamlanarak işletilmeye başlandı. 114 bin metrekare kapalı alana ve 491 bağımsız bölüme sahip AVM'nin inşaatı 2022'de tamamlanarak açılışı yapıldı.

Mark Antalya Satis (Small)

İLK KEZ 2018’DE SATIŞA ÇIKTI

Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den alındıktan sonra 2016 yılında kayyım tarafından işletilmeye başlanan Antalya Muratpaşada bulunan MarkAntalya AVM’nin, TMSF tarafından MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü adı altında 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa sunuldu. 6 Haziran 2018 tarihinde yapılan ihaleyi Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. almış ancak rekabet oluşmadığı gerekçesiyle satış iptal edildi.

2023’DE YENİDEN SATIŞA ÇIKTI

2023 yılında Markantalya bu kez Isparta Meydan AVM ile birlikte satışa çıkarıldı. 3 milyar 950 bin (Üçmilyardokuzyüzellimilyon) TL muhammen bedel biçildi. İhale 06 Aralık 2023 tarihinde, saat 11:00’da “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Konferans Salonunda yapılacaktı. İhaleye katılmak isteyenlerin 395 milyon lira teminat ödemesi gerektiği ihaleye katılım olmadı ve ihale iptal edildi.

2024’DE KISMİ SATIŞ YAPILDI

TMSF Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait 3 adet taşınmaz ile menkullerin bir araya getirilerek Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen "Markantalya Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" ihale edildi. Muhammen bedeli 72 milyon 500 bin lira olarak belirlenen bütünlüğün ihalesinde, kapalı zarf ve açık artırma usulleri birlikte uygulanandı. 7 milyon 250 bin lira teminat yatırılan kısmi ihale 20 Mart 2024 günü yapıldı.

Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları

YENİDEN SATIŞA ÇIKACAK MI?

TMSF’nin atadığı kayyım tarafından işletilen MarkAntalya ise özellikle Antalya’da yaşanan yabancı göçü sonrası ciro rekorları kırıyor. Bu nedenle ünlü AVM’nin yeniden satışa çıkıp çıkmayacağı merakla bekleniyor. 

Muhabir: NİHAT TOKLU