Antalya Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) ev sahipliğinde düzenlenen festival, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde İspanya Orthemis Orkestrası'nın "Concerto a Tempo d'Umore" adlı gösterisiyle perde açtı. Festivalde Tataristan Devlet Akademik Tiyatrosu 'Bir yaz Günü', İzmir Devlet Tiyatrosu 'Umudunu Yitirmeyen Sığırcık', Ankara Devlet Tiyatrosu 'Çhov Makinesi', İstanbul Devlet Tiyatrosu 'Bence Katil Öldürdü', Kayseri Devlet Tiyatrosu 'On Kişiydiler', Polonya Walprzyski Kukla ve Aktör Tiyatrosu 'Balatlar ve Aşklar', Sivas Devlet Tiyatrosu 'Gizli Bahçenin Bezelyesi' adlı oyunları Antalyalılarla buluşturdu.

Antalya ve birçok ilden kaçırılan eserler getirildi… İşte o eserler! Antalya ve birçok ilden kaçırılan eserler getirildi… İşte o eserler!

57486 (1) (Small)

27 Mayıs Pazar akşamı Kocaeli BBŞT Tiyatrosu'nun 'Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi', İtalya Franca Parenti/Gordi Tiyatrosu'nun 'Ölümün Yalın Hali' adlı oyunlarının sahnelenmesiyle sona erecek olan Devlet Tiyatroları Antalya 1. Uluslararası Tiyatro Festivali'nde çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik çeşitli tiyatro atölyeleri de yer aldı.

57486 (Small)

Festivale Türkiye'den 11 devlet tiyatrosu, 1 şehir tiyatrosu, İspanya, Tataristan, Polonya, Macaristan, Fransa, Küba ve İtalya'dan da tiyatro toplulukları katıldı.

Kaynak: DHA