Antalya’nın merkez bölgelerinde bulunan kaldırım ve refüjlere ekilen çiçeklerden ve yapılan bakımlardan dolayı çiçek bahçesine dönerken, kenar mahallerinde yer alan kaldırım ve refüjler bakımsızlıktan dolayı kötü bir görüntüye büründü. Biçilmeyen çimler uzarken, kaldırımlarda ise uzun otlar yetişti. Kötü görüntüden dolayı rahatsız olan vatandaşlar ise yetkililerden mahallelerinde bakım yapılmasını istedi. Mahallelerinde bakımların düzenli yapılmasını talep eden vatandaşlar, yetkililere seslenirken, kendilerinin görmezden gelinmemesini istedi.

antalya-kaldirim

“BİZİM MAHALLELERİMİZDE ÇİÇEK AÇSIN”

Merkezi bölgelerde yer alan kaldırım ve refüjlerin çiçek bahçesine dönüştürülürken, kenar mahallelerde bakımların yapılmamasına tepkili olan vatandaşlar, “Merkezi bölgelerdeki kaldırım ve refüjler çiçeklerle donatılırken bir de bizim refüjlerimize bakın. Bakımsızlıktan çimleri bile kesilmiyor.

antalya-kaldirim-bakimsiz

Merkez bölgelerde üst üste bakımlar yapılırken birbirinden güzel çiçekler dikilirken neden bizim mahallelerimizi güzelleştirmek için bir şeyler yapılmıyor? Neden bizim mahallelerimiz görmezden gelinerek ayrıştırılıyor? Bizde vergimizi ödüyoruz, bizde oy kullanıyoruz, bizde Antalyalıyız. Neden bizi yok sayıyorlar? Refüjlerimiz çimlerin kesilmemesinden dolayı böcek yuvasına döndü.

antalya-refujler-bakimsiz-kaldi

Geçen sene yaz aylarında bir karış çim vardı. Biz bu kötü görüntüyü hak etmiyoruz. Nasıl ki merkezi bölgelerde bu bakımlar yapılıyor bizim mahallelerimizde de yapılmalı. Yolların yanından geçmeye korkuyoruz yılan çıyan vardır diye. Bazı bölgelerde çim diye bir şey yok.

antalya-kaldirimlari-bakimsiz-kaldi

Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı

Çimler bakımsızlıktan ve susuzluktan kurumuş. Yetkililerden bizi de görmesini bekliyoruz. Bizim mahallelerimizde çiçek açsın istiyoruz” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN