Son yıllarda İstanbul trafiğiyle yarışacak düzeye gelen Antalya trafiği hem yayalar hem de sürücüler için rahatsız edici boyuta ulaştı. Kısa mesafelere ulaşmak için bile uzun süre yollarda olmak gereken Antalya’da trafik karmaşası bir türlü çözülemiyor. Üstelik bu sefer sadece araç sürücüleri değil vakaya yetişmeye çalışan bir itfaiye aracı da trafik mağduru oldu.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.27.44 (Small)

Kepez Yeşilırmak Caddesi’nde acil vakaya giden itfaiye, sıkışmış halde olan trafiğe takılı kaldı. Trafikte oluşan yoğunluk sebebiyle itfaiye zorlukla hareket ederken, panikleyen sürücüler de itfaiyeye yol açmaya çalıştı. Yaşanan olayda ne yapacağını şaşıran sürücüler sıkışan trafiğe tepki gösterdi.

SANİYELERLE YARIŞIRKEN, TRAFİK MAĞDURU OLUYORLAR

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.27.43 (Small)-2

Tarımın başkenti Antalya’da kriz büyüyor… Tüccarların eline düştüler Tarımın başkenti Antalya’da kriz büyüyor… Tüccarların eline düştüler

Antalya’da son zamanlarda artan trafik sorunundan dolayı ambulans, itfaiye gibi saniyelerle yarışan acil vaka araçlarının trafikte sıkışıp kalması tepkilere neden oluyor. Dar olan yollardan dolayı sürücüler yol vermekte güçlük çekerken, saniyelerle yarışan acil vaka araçlarının sürücüleri zor anlar yaşıyor. Trafik sorunundan bıktıklarını ifade eden sürücüler, bu sorunun çözülmesi için yetkililere seslendiler. İtfaiye araçları için saniyeler bile büyük bir önem taşırken özellikle son yıllarda artan trafik sorunundan dolayı birçok itfaiye ve ambulans vakaya ulaşmakta sorun yaşıyor. Vatandaşlar, Antalya trafiğinde her geçen gün artan bu sıkıntıların çözümü için bir yol bulunmasını istiyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN