Antalya’nın Altınova Mahallesi’nde bulunan ağaçların budanmamasından dolayı elektrik tellerine değmesi vatandaşları tedirgin ediyor. Özellikle yağışlı havalarda ıslanan ağaçların elektrik tellerine değmesi tehlike çanlarını çalıyor. Son derece önemli bir konu olmasına rağmen TEDAŞ’ın ağaçları budamaması ise tepkileri de beraberinde getiriyor. Elektrik tellerine değen ağaçlar nedeniyle özellikle yağmurlu havalarda ağaçların altından geçmekten korkan vatandaşlar ise yetkililere seslendi.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 14.32.43 (Small)

AĞAÇLARIN ALTINDAN GEÇEMİYORUZ

Tellere değen ağaçların budanmamasına tepkili olan Antalyalı vatandaşlar, “Her gün aynı konu. TEDAŞ’tan ağaçları budamasını istiyoruz ama hiç oralı olmuyorlar. Kış boyu panik içerisindeydik. Yağmurlu havalarda ağaçlar ıslanıyor. Islak yapraklar, dallar tellere değiyor. Ağaçları budamak için birinin elektriğe mi kapılması gerekiyor yoksa yangın mı çıkması gerekiyor?

Whatsapp Image 2024 05 16 At 14.32.43 (3) (Small)

Bu ağaçların sık sık budanması gerektiği belli bir şey. Neden bu konunun üzerinde kimse durmuyor? Ağaçların altından geçmekten korkuyoruz. Madem bu ağaçların tellere değmesi önemsenmiyor o zaman telleri yeraltına indirin sizde rahatlayın bizde. Bu ağaçlar evlerimizin yanında. Yangın çıksa evlerimiz yanacak direkt. Can güvenliğimiz yok.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 14.32.43 (1) (Small)

Antalya'da müteahhitlerden Aksu Altıntaş uyarısı... Eski başkan müteahhit ve emlakçıları uyararak panikle Altıntaş'ta ucuza yer satılmamasını istedi Antalya'da müteahhitlerden Aksu Altıntaş uyarısı... Eski başkan müteahhit ve emlakçıları uyararak panikle Altıntaş'ta ucuza yer satılmamasını istedi

Kimse sesimizi duymuyor. Önlem almak için illa bir evin veya birinin zarar mı görmesi gerekiyor? İlla birinin ölmesi mi gerekiyor? Birine zarar gelmeden önlem alınması çok mu zor? Artık bu ağaçları budayın” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN