Her gün binlerce turistin ziyaret ettiği Antalya’da şehir merkezinde oluşan çöp yığınları eleştiri oklarının hedefi olmaya devam ediyor. Çevrede ve çöp konteynerlerinin etrafında biriken çöplerden dolayı rahatsız olan vatandaşlar, çöp sorununun çözülmesini talep ediyor. Antalya’nın en işlek caddelerinden bir tanesi olan Anafartalar Caddesi’nde çöp konteyneri etrafında biriken çöplerden dolayı oluşan kötü görüntü ve kokudan dolayı rahatsız olan vatandaşlar, ‘Artık yeter’ dedi.

Anafarta Çöp (1)

CADDEDE ÇÖP DAĞI

Antalya’nın dört bir ucunda yaşanan ve artık kriz niteliği taşıyan çöp sorunu bitmek tükenmek bilmiyor. Bir tarafta bazı noktalarda çöp konteyneri bulunmamasından dolayı isyan eden vatandaşlar, bir tarafta ise çöp konteynerinin etrafında oluşan çöp yığınlarından isyan eden vatandaşlar bulunuyor. Uzun süredir devam eden çöp sorunu ile mücadele etmeye çalışan vatandaşların sıcak havaların etkisini göstermesiyle birlikte mağduriyeti arttı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle biriken çöplerden yoğun bir şekilde koku yayılıyor. Özellikle işlek caddelerde biriken çöplerin yanından geçmekte dahi zorlanan vatandaşlar, çöplerin daha sık toplanmasını talep ediyor. Anafartalar Caddesi’nin çöp dağına dönüştüğünü belirten vatandaşlar, yetkililerden yardım talep ediyor.

Anafarta Çöp (2)

Yemek yiyemediği için hastaneye giden adam 6 ameliyat geçirdi Yemek yiyemediği için hastaneye giden adam 6 ameliyat geçirdi

ANTALYA ÇÖPLERLE ANILIYOR

Çöplerin çevrede birikmesinden dolayı isyan eden vatandaşlar, “Dünya şehri Antalya’nın mücadele ettiği sorun gerçekten de hiç hoş değil. Belirli bir noktada olan bir sorun değil maalesef bu. Antalya’nın hangi bölgesine giderseniz aynı çöp yığınlarını görmek mümkün. Yetkililere defalarca çöp sorununu belirttik ama maalesef bir sonuç alamıyoruz. Havalar artık çok sıcak, çöp kutularında 1 saat bekleyen çöp bile çok yoğun bir şekilde kokmaya başlıyor.

Anafarta Çöp (3)

Günlerce bekleyen çöpler var. Özellikle işlek caddelerde çöp sorunu daha fazla var. Kalabalık olduğu için çöpler daha hızlı doluyor ama aynı hızda toplama olmuyor maalesef. Çöpler bekleye bekleye kokmaya başlıyor. Bazı çöplerin kokudan dolayı yanından geçilmiyor. Milyonlarca turist ağırlayan Antalya’da böyle bir krizin olması gerçekten vatandaşlar olarak bizi çok üzüyor. Ara sokaklara giriyoruz oralarda da çöpler yığılmış, işlek caddelere bakıyoruz aynı sorun var. Bu sorunun işlek yer veya kenar mahalle olmasıyla hiçbir alakası yok. Biz şehrimizi bu şekilde görmek istemiyoruz. Tertemiz sokaklarda yürümek istiyoruz artık. Adımızın çöplerle değil, doğal güzelliklerle anılmasını istiyoruz. Yetkililere buradan sesleniyoruz. Çöp sorununa bir çözüm getirilsin artık” şeklinde konuştular.

Muhabir: antalyaningundemi.com/ŞEYDA TÜTGÜN