Antalya’nın dünyaca ünü Konyaaltı Sahili her yıl milyonlarca vatandaş tarafından akınına uğruyor. Dünyaca ünlü sahil şeridinin bir ucundan diğer ucuna değişen fiyat farkı dudak uçuklattı. Sahil şeridinin Boğaçayı tarafında bir su ve bir çay 90 TL tutarken yine aynı sahil şeridinin Varyant tarafında bir çay ve bir su 40 TL tuttu. Dünyaca ünlü sahilde fiyat farkı görenleri şaşırttı. 

Konyaaltı Fatura (1)

Konyaaltı sahili şeridi boruna yaşanan fiyat farkına vatandaşlar isyan etti. Sahil şeridi boyunca yaşanan fiyat farkında Türk vatandaşları daha uyguna mekân ararken Rus tatilciler ise durumdan memnun. Tatil yapan vatandaşalar yetkililerden acil çözüm bulmasını talep ediyor. 

VATANDAŞLAR DURUMDAN ŞİKAYETÇİ

Konyaaltı Fatura (2)

Antalya’nın gözde sahillerinden Konyaaltı Sahilde işletmelerin fiyat farkı şaşkınlığa neden oldu. Fiyat farkına isyan eden vatandaşlar yetkililerden sahil şeridindeki fiyat farkına acil çözüm bulmasını belirterek, “Konyaaltı’nın bir ucundan diğer ucuna dağ gibi fiyat farkı var. Boğaçayı tarafında daha pahalı olurken, varyant tarafında su ve çay daha uyguna satılıyor.

Konyaaltı Iyatlar Saırttı (1)

Boğaçayı tarafında içtiğimiz bir su bir çaya 90 TL hesap ödedik. Yine aynı sahilin varyant tarafında ise bir su ve çaya 40 TL ödedik böyle bir şey olabilir mi? Bu düpedüz soygunculuk. Yetkililerin bu soruna acil çözüm bulması gerekiyor. Biz Türkler uygun bir yer aramak için mekân gezerken elin yabancısı istediği mekânda yiyip içiyor. Zaten zor geçiniyoruz sevdiklerimizle vakit geçirmek istiyoruz.

Antalya’nın tarım ilçesinde yeni dönem başlıyor Antalya’nın tarım ilçesinde yeni dönem başlıyor

Konyaaltı Fatura (1)-1

Bunda bile aldığımız maaşın 4’te biri gidiyor. Yaz ayında ister istemez suya ihtiyacımız oluyor 4 kişi sahile indiğimiz de bir suya 160 TL ödüyoruz. Bir insanın bunaltıcı havada en temel ihtiyacı olan su sahilde 40 TL olabilir mi? Olamaz olmamalı. Konyaaltı Sahili'nde bulunan işletmelerin acil denetlenmesi gerekiyor” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN