Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki Beldibi Mahallesi'nde bulunan deniz kenarındaki Atatürk Parkı içerisinde yapımı devam eden karavan park inşaatı ile ilgili çocuklarda protestolara destek verdi.  Beldibi’inde çocuklar da karavan kampını İstemiyor. 9 gündür nöbete olan halk bakanlığa seslendi.

Antalya Gündem’de veda yemeği Antalya Gündem’de veda yemeği

Beldibi Karavan Park Small

Konuya ilişkin konuşan Beldibi Sakinleri ve A Platformu, “Turizm Bakanlığı halkı ait olan son parkta, hukuka ve kanunlara aykırı olarak Karavan Kampı inşaatına başlamıştır. Beldibi’nin bu bölgesinde imar yoktur. imar olmayan yerde inşaat yapılamaz!  Dolayısı ile bu karavan kampı inşaatı kaçaktır ve kanun dışıdır. Kanun dışı bu kaçak karavan kampına bütün halk hayır demektedir ve en çok da Çocuklar bundan rahatsız olmaktadır.

ÇOCUKLAR OYUN OYNAYAMIYOR

Beldibi Ayakta (1)

Bu nedenle çocuklar her gün nöbet yerine gelerek bu şikayetlerini dile getirmektedir. Çocukların şikayet nedenleri şunlardır:

1-Çocukların parkta bisiklet kullanması yasaktır, top oynamaları yasaktır ancak çocuklara bunlar bile yasakken, parka karavanlar girmektedir ve çocuklar bundan rahatsız olmaktadır

2- Çocukların oyun alanları daralmıştır. Küçük çocuklar daracık oyun alanında oynarken, okul çağındaki çocukların parkta oynayacak yeri kalmamıştır. Çocuklu aileler de güvenlik nedeniyle karavan kampı istememektedir.

Beldibi Ayakta (2)

Parkın içinde ve kaçak olarak yapılan karavan kampına sıfır olacak şekilde çocukların oyun alanı vardır.

Karavan kampı inşaatı başladığından bu yana buradaki aileler büyük huzursuzluk içindedir. Çocuk istismarları ve çocuk kaçırmaları riskleri aileleri huzursuz etmiştir.

HER GÜN NÖBET TUTUYORLAR

Buradan tüm yetkililere taleplerimiz için sesleniyoruz:

1- Parkımız halkın parkı olarak kalmalıdır!

Beldibi Ayakta (3)

2- Parkın çevresindeki çitler kaldırılmalı ve halkın parkı daha rahat kullanması sağlanmalıdır!

3- Bizler Karavan kamplarına karşı değiliz. Karavan kampı için daha uygun başka bir alan bulunmalı ve onların da bütün altyapı ihtiyaçları karşılanmalıdır. Beldibi’de de halkın karavancılarla karşı karşıya getirilmesinden vazgeçilmelidir!

Beldibi Ayakta (4)

4- Beldibi’nde kaçak karavan kampı derhal durdurulmalı ve kamp iptal edilmelidir! Bizler parkımızı her gün nöbet tutarak korumaya devam ediyoruz ve iptal edilene kadar nöbetimize devam edeceğiz.”

Kaynak: A PLATFORMU / BÜLTEN