Kurban Bayramı tatilinde Kemer'deki imkanlarda doluluk oranı yüzde 100'e yaklaştı. Türk turizminin önemli destinasyonlarından olan ilçede, sahillerde boş yerlerin bulunması imkansız hale geldi. Sahillerdeki kalabalık nedeniyle cankurtaranların görevi zorlaştı. Deniz kazalarına karşı İlçe Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri denetim yaparken, cankurtaranlar da boğulma tehlikesini en az indirme amacıyla çaba gösterdi.

Can Kurtaran (7)

Kemer Belediyesi Halk Plajı'nda 4 cankurtaran, denize girenlerin harcamalarını sağlamak amacıyla bayram tatili sürecinde yoğun görev yaptı. Boğulma tedavisine müdahale eden cankurtaranlar sahildeki basit cerrahi ve kesi gibi da ilk müdahaleyi yaptı. Cankurtaranlardan Soner Çoklu, bayram sürecinde boğulma geçiren 5 tatilciyi kurtardı.

Can Kurtaran (7)-1

Birden fazla, dün ayağına kramp girdiği için boğulma tehlikesini atlatan Türk tatilciyi kurtarıp, sahile getirmesinin ardından diğer tatilciler tarafından 'kahraman' ilan edildi. Sahildeki kameralarla kaydedilen donma görüntüsünde, Birden fazla tatilciyi sahile çıkarması ve bu sırada çevredekilerin 'kahraman' sözleriyle tebrik etmesiyle yer aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak

Can Kurtaran (9)

Tatil sürecinde 1000'den fazla kişinin denize girdiği sahilde cankurtaran olarak görev yapan Soner Birden, "Turizm sezonumuz yoğun geçiyor. Bayram tatilinde daha da yoğunlaştı. Boğulma vakaları da arttı. Vatandaşlarımızdan gelen denizlere girerken daha dikkatli olmaları.

Can Kurtaran (10)

Boğulmayı sağlayan yerli ve yabancı tatilciler kurtarıp, sağlık ekiplerine teslim ettik. Cankurtaranlar olarak hayatlarını kurtardığımız kişilerden sadece bir teşekkür aldık. Hatta hastanede taburcu olduktan sonra sahilimizi tekrar ziyaret ettiler ama maalesef teşekkür etmedik" diye konuştu.

Kaynak: DHA