Antalya’nın dünyaca ünlü kent merkezine 44 kilometre uzaklığındaki Feslikan Yaylası iki gündür susuz kaldı. En çok göç alan Feslikan Yaylası iki gündür susuzlukla mücadele ediyor. Su sorunu sadece Feslikan Yaylası’nda değil Antalya’nın birçok yerinde yaşanıyor. İki gündür su sorunu yaşayan vatandaşlar defalar Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’ne ulaşmaya çalıştılar.

Feslikan Yaylası (1) (Small)

Ancak belediye yetkilileri defalarca kayıt almalarına rağmen sorun hala çözülemedi. İki gündür susuz kalan Feslikan Yaylası sakinleri, yetkililere seslenerek, “Bayram resmen zehir oldu. İki gündür susuz kaldık. Kurbanları kestik ancak yıkayamadık. Kurban Bayramı’nda olacak şey değil. Bayram resmen zehir oldu. Defalarca belediyelere ulaşmaya çalıştık. Ancak sadece kayıt aldılar. Bu sorun daha ne kadar sürecek bilmiyoruz. Şehirde su getirmek zorunda kalıyoruz. Ancak nereye kadar devam edecek bu?” diyerek isyan ettiler.

Feslikan Yaylası (3) (Small)

Feslikan Yaylası yaz mevsiminde, deniz kum güneş üçlemesine farklı bir alternatif arayanlar için en ideal lokasyonlardan biri. Konyaaltı ilçe sınırlarında, kent merkezine 44 km. uzaklıkta, Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında uzanan yayla, Antalya Körfezi’nin batı kıyılarında yükselen tüm yaylaların merkezi konumunda yer alıyor. Feslikan Yaylası’na, Çakırlar – Çağlarca – Geyikbayırı - Doyran yol güzergâhı takip edilerek ulaşılıyor. Kavurucu Antalya sıcaklarının yaşandığı günlerde bile serin olan yayladan, 30 km. aşağı inildiğinde, 15 dakikalık mesafede denize girilebiliyor. 

Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim

Feslikan Yaylası (4) (Small)

Feslikan Yaylası, doğal güzelliklerinin yanı sıra ev sahipliği yaptığı etkinlikleriyle de son derece ünlü. Yaz aylarında düzenlenen, yüzlerce kişinin katıldığı, geleneksel Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri’nde, yağlı güreş müsabakaları, konserler ve çeşitli eğlenceler düzenleniyor. Kış aylarında da güzelliğinden ödün vermeyen yayla, karlar altındaki bembeyaz görünümü sayesinde, ziyaretçilerini eşsiz doğa manzaraları ile baş başa bırakıyor.

Muhabir: YAPRAK ÖZER