Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar

Antalya’nın yıllardır beklediği 4. Etap Raylı Sistem Projesi ihalesi 17 Nisan 2024 Perşembe günü yapılacak. Proje kapsamında raylı sistem hattı Konyaaltı Kadınlar Plajı’ndan başlayacak. Akdeniz Bulvarı üzerinden Atatürk Bulvarı’nı takip edip Antalyaspor Kavşağı’ndan sonra Meltem’e dönecek.

100 Yil Bulvari (Small)

KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLACAK

Bu proje kapsamında da Falez Kavşağı ve Antalyaspor Kavşağı’nın üzerleri kapatılarak yaşam alanı oluşturulacak. Şehir merkezi ile kıyı şeridini birleştiren yol aksı projesi ile kültür ve sanat etkinliklerinin merkezi olacak. Antalya halkına trafikten arınmış bir yaşam alanı oluşturulacak. 100. Yıl Bulvarı, Antalyaspor ile Falez kavşağı arasındaki taşıt yolunu yerin altına alarak kültür, sanat ve sporla bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa edilecek.

Antalya Proje 100.Yil (Small)

BAŞKAN BÖCEK AÇIKLAMIŞTI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek daha önce 4. Etap Raylı Sistem Projesi ile birlikte Falez Kavşağı ve Antalyaspor Kavşağı’nın üzerini proje çerçevesinde kapatacaklarını ve orada bir yaşam alanı oluşturacaklarını açıklamıştı.

Antalyaspor Kavsagi Antalya (Small)

100. YIL BULVARI DAHA DA CANLANACAK

Peki bu Antalya’nın en eski caddesi ne zaman yapıldı? Adı nereden geliyor? Antalya’nın en önemli caddesi olan ve şehri dikine kesen 100’üncü Yıl Bulvarı, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ile birçok işyerini içinde barındırıyor. Bu caddede kafeler, dükkanlar, restoranların yanı sıra ticari alanlar bulunuyor. Bu proje ile birlikte 100. Yıl Bulvarı daha da canlanacak.

Uzuncu Yil Caddesi (Small)

100. YIL’IN ADI BAKIN NEREDEN GELİYORMUŞ

100’üncü Yıl Bulvarı 1981 yılında açıldı. Atatürk’ün doğumunun 100’üncü yılı olması nedeniyle bu önemli bulvara 100. Yıl ismi verildi.

Muhabir: NİHAT TOKLU