Antalya’nın birçok bölgesi susuzluk çekiyor. Antalya’nın nüfus olarak en küçük ilçesi Finike halkı yıllardır su sorunu ile boğuşuyordu. Antalya Büyükşehir Belediyesi o ilçeye su müjdesi verdi. Sosyal medya hesabından Finike’de sorunun çözülmesi için çalışma yaptıklarını duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şu sözlere yer verdi:

Finike Susuz (1) (Small)

“Suyun kıymetini en çok susuzluğu çeken bilir. Antalya'da su akmayan çeşme kalmasın, kimse mağdur olmasın diye ekiplerimizle aralıksız çalışıyoruz. Finike Boldağ'da kurduğumuz 50 tonluk su deposu ile hayat şartlarını iyileştiriyoruz.”

Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Finike Susuz (2) (Small)

Yaptığı çalışma için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Finike halkı, “Susuz bir şey olmaz. Susuzluk çok zor. Yağmur yağsın diye dua ediyoruz. Yağmur gelse suyumuz var. Yağmur yağmazsa suyumuz yok. Suyumuz olmadığı için hiçbir şey yapamadık. Sanrıçlardan kurtlu su içtik. Doğma büyüme burada yaşıyoruz. Biz kuyulardan su çıkarıp bidonlarımızı dolduruyorduk.

Finike Susuz (5) (Small)

Biz bu rezilliği çekerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi bu duruma soruna son verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi 50 tonluk su depomuzu yaptırdı. Rahatladık. Bu yapılan hizmet büyük bir nimet. O günleri görmüş biri olarak bu hizmet için Allah razı olsun.

Finike Susuz (3) (Small)

Getirenden götürenden sebep olandan Allah razı olsun. Şükürler olsun şu anda rahatız. Bizi bu sefaletten kurtardığı için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dediler.

Muhabir: YAPRAK ÖZER