Kepez, Türkiye'yi Antalyalıların ayağına seriyor Kepez, Türkiye'yi Antalyalıların ayağına seriyor

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ne bağlı olan Bayatbademleri köyünde aylardır su sorunu yaşanıyor. Su sorunu özellikle bir aydır hat safhaya çıkınca köy sakinleri isyan etti. Abdest dahi alacak su bulamayan vatandaşlar, köydeki su depolarına tankerler ile su taşınmasını istedi. Kurban Bayramı dolayısıyla kesim yapılacak olan köyde, vatandaşlar ne yapacaklarını bilemez duruma geldiler. Giderek büyüyen su sorununa bir bulunamayan sorunlardan dolayı zorluklar yaşayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek, zor durumda olduklarını dile getirdi.

Su Sorunu Antalya (Small)

SU SORUNU ÇÖZÜLEMİYOR

Bayatbademleri köyünde yaşanan su sorunundan dolayı köylüler, Kurban Bayramı’nı nasıl geçireceklerini kara kara düşünüyor. Abdest dahi alacak su bulamayan köylüler, ASAT yetkililerine seslendi. Köyde yaşayan vatandaşlar, “Köyümüzde usun süredir su sorunu yaşanıyor. Yaşanan bu sorun son bir aydır hat safhaya ulaştı. ASAT bu soruna bir çözüm bulamıyorlar ya da bulmak istemiyorlar.

Korkuteli Su Sorunu (Small)

Köyümüzde küçükbaş hayvan işletmeleri bulunuyor. Bu işletmelerde Kurban Bayramı vesilesi ile kesimler yapılacak ancak su sorunu olduğu için kesimlerde zorluklar yaşanacak. Köydeki vatandaşlar bu sorundan dolayı çok mağdurlar. İnsanlar artık abdest alacak suyu bulmakta zorlanıyorlar. Köy su depolarına acilen tankerlerle su getirilmesini istiyoruz. Lütfen sesimizi duyun” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: antalyaningundemi.com/ŞEYDA TÜTGÜN