Antalya’nın doğal güzellikler bakımından oldukça bonkör bir turizm cenneti olmasıdır. Antalya; güzel plajları, büyüleyici manzarası ve zengin tarihi ile tanınan popüler bir turizm merkezi olduğu kadar her bütçeye ve ilgi alanına hitap eden kamp alanları ile de kamp tatili yapmak isteyenler için eşsiz fırsatlarla dolu. Deniz kenarında mı? Ağaçlar arasında mı? Antik kent yanında mı? Yoksa maviyle yeşili aynı karede yakalayacağınız kanyonlarda mı? Nasıl bir kamp yapmaya karar verdikten sonra ise geriye kampınızı nerede yapacağınızı belirlemek kalıyor. Antalya size şehirden uzaklaşmadan doğayla kucaklaşabileceğiniz pek çok kamp alanının yanında, şehrin kaosundan uzaklaşıp doğayla baş başa kalabileceğiniz, daha sakin ve huzurlu alanlarıyla ilçelerinde de pek çok seçenek sunuyor. Üstelik otellerin son zamanlarda ateş pahası fiyatlara sahip olması, bu kamp alanlarının tercih edilebilirliğini attırıyor. Biz bugün Antalya’nın en gözde ilçelerinden biri olan Manavgat’ta hem ekonomik hem de renkli bir tatil gerçekleştirebileceğiniz kamp alanlarını paylaşacağız sizinle.

Manavgat Belediyesi Kamp Alanı (Small)

MANAVGAT BELEDİYESİ KAMP ALANI

İçerisinde ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir kafesi de bulunan bu kamp alanında duş ve WC bulunuyor. Ayrıca çadırların ve karavanların elektrik temin edebilecekleri bir alan da var. Alanın oldukça geniş olması da rahat bir şekilde konumlanmanıza yardımcı oluyor. Buradan denize ortalama 2 3 dakika yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Daha çok ailelerin tercih ettiği bu kamp alanı, kendine ait bir plaja da sahip.

Side Halk Plaji Kamp Alani Scaled (Small)

SİDE HALK PLAJI KAMP ALANI

Akdeniz’in en güzel gün batımına tanıklık edebileceğiniz, pırıl pırıl kumları ve deniziyle dünyaca üne sahip Side Plajı, çadır kurma imkânı ile tatilcilerin oldukça beğenisini kazanan bir kamp alanı. Derinlik özellikleri ile de çocuklu ailelerin sıkça tercih ettiği bu alan, hafta sonu iğne atsanız yere düşmeyecek bir halde oluyor. Üstelik kamp alanı tatilcilere çok makul fiyatlarda şezlong ve şemsiye imkânı da sağlıyor. Alan ayrıca WC ve duş kabinlerini de içinde bulunduruyor. Side Halk Plajı’nda bulunan restoranlarla ise de tatil sürenizce yeme içme ihtiyaçlarını temin edebiliyorsunuz.

Beskonak Kamp (Small)

BEŞKONAK KAMP ALANI

Manavgat’ın Karabük bölgesinde yer alan ve şehir merkezine 85 km mesafede bulunan Beşkonak Kamp Alanı, doğayı tüm şeffaflığıyla hissedebileceğiniz eşsiz yerlerden biri. Ancak buraya gelmeden önce yeme içme gibi tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek buraya gelmeniz gerekiyor çünkü burada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis alanları mevcut değil. Ayrıca alanda WC, duş alanı ve elektrik imkanları ne yazık ki yok. Ancak yine de doğal güzelliği ve sakinliği ile burası da kampçılar için oldukça popüler bir çadır atma durağı.

Koprulu Kanyon Kamp (Small)

Antalya’da göz gözü görmedi… Antalya’da Espri gerçek oldu Antalya’da göz gözü görmedi… Antalya’da Espri gerçek oldu

KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI KAMP ALANI

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Side’ye 65 km mesafede bulunur. 37 bin hektarlık bir alan kaplayan Köprülü Kanyon Milli Parkı, Isparta’dan başlayarak Antalya denizine dökülmektedir. Antalya gezinizi taçlandırır nitelikte olan bu Milli Park, sağladığı kamp ve su sporları imkanıyla gezginleri kendine mıknatıs gibi çekmektedir. 400 metrelik derinliğiyle aynı zamanda Türkiye'nin en derin kanyonlarından biri olan Köprülü Kanyon, 1973 yılında doğal sit alanı ilan edilmiştir. Hem Türkiye’nin hem de Antalya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Köprülü Kanyon, size eşsiz kamp imkanları da sunmakta. Burada yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılamak adına restoran ve kafeler mevcut. Duş, WC, otopark hizmeti ile de konfor alanı oluşturan kanyonda, eğer çadırsız geldiyseniz çadır da temin edebiliyorsunuz.

Titreyen Gol Kamp Alani Scaled (Small)

TİTREYEN GÖL

Şehirden kaçanlar için adeta bir sığınak olan bu göl merkeze 35, sınırları içerisinde bulunduğu Manavgat ilçesine ise 12 kilometrede mesafede bulunuyor. 3000 metrekare bir alanı kaplayan göl denize kısa bir kanal ile açılmaktadır. Titreyen Göl, maviyle yeşilin eşsiz bir ahenkle kaynaştığı benzersiz doğasıyla Manavgat’ın en önemli turistik bölgelerinden biri olma özelliği taşıyor. Ayrıca bölge doğal güzelliklerinin yanı sıra ziyaretçilerine neredeyse her bütçeye uygun konaklama imkanları sunuyor. Burada ücretsiz bir şekilde kamp atabiliyorsunuz. Göle yakın kısımlarda ağaçlık altında çadır kampı atabileceğiniz yerler mevcut. Kamp süresince ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir restoran yeri ve çevrede market ve büfeler bulunmaktadır. WC ve elektrik gibi imkânlar ise ne yazık ki bulunmuyor.

Tazi Kanyonu Kamp Alani (Small)

TAZI KANYONU KAMP ALANI

Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Tazı Kanyonu kamp alanı Gaziler Köyü mezarlığına yakın bir noktada yer almaktadır. Kanyonun duvarlarının 200-400 metre arasında olduğu tahmin edilmektedir. Fotoğrafçılık ile ilgilenen kişiler için oldukça güzel pozlar yakalamak mümkün. Kanyon kampçılar, fotoğrafçılar, gezgin ve doğa yürüyüşçüleri için uğrak noktalardan birisidir. Milli park içerisinde çeşitli hayvan türleri yaşamaktadır. Kanyonu gezerken bu hayvanları görmeniz mümkün. Park içerisinde yaşayan hayvanlardan belli başlı örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz; yaban keçisi, vaşak, dağ keçisi geyik, tilki, ayı, tavşan, kurt ve porsuk. Kanyon çeşitli ağaçlara da ev sahipliği yapmaktadır. Sedir, servi, Toros Göknarı, karaçam ağaçlarını sayabiliriz. Zengin floral ve faunal çeşitliliği ile kampçıların ilgisini oldukça kolay çekebilen bu yer, şehrin de en çok ziyaret gören alanları arasında.

Muhabir: BUSE ER