Aksu’nun en büyük ve güçlü STK’sı olarak ön plana çıkan Aksu Girişimci İşadamları Derneği (AKGİAD), yaptığı çalışmalarla hem Aksu’ya hem de üyelerine değer katmaya devam ediyor. Tarımdan turizme, ticaretten eğitime kadar hemen her alanda yeni projeler hazırladıklarını belirten AKGİAD Başkanı Ramazan Göktaş, önemli açıklamalarda bulundu. Siyaset üstü bir vizyonla hareket ettiklerine dikkat çeken Göktaş, tüm çabalarının Aksu’ya ve üyelerine fayda sağlamak olduğunu dile getirdi.

SİAD’LARLA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Ramazan Gök

Antalya’nın o ilçesi için belediyelerden güç birliği… İlçe sil baştan yenileniyor Antalya’nın o ilçesi için belediyelerden güç birliği… İlçe sil baştan yenileniyor

Başkan Göktaş, “İlçemizin en büyük STK’sı olarak üyelerimiz ve kent yöneticilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek neler yapabiliriz, nasıl faydalı oluruz, bunun çabası içindeyiz. Bu anlamda da önümüzdeki günlerde tarım, turizm, ticaret ve eğitim gibi konularda AKGİAD olarak sektörel masalar, komisyonlar oluşturacağız. ATSO Başkanımız Ali Bahar öncülüğünde diğer SİAD’larla da işbirliği yaparak, tüm Antalya genelinde ses getirmek amacındayız” dedi. Yeni dönemde çeşitli fuarlara da katılmak istediklerine değinen Göktaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Akgi̇ad1 (Small)

FUAR VE KOOPERATİF ADIMI

“Aksu sınırları içerisinde bulunan bir Expo Fuar Merkezi’miz var. Burada da yıllık ortalama 30’a yakın fuar düzenleniyor. Bizde kalıcı bir stant oluşturup, bu fuarlarda yer almak istiyoruz. Plan, proje ve Ar-Ge grubu oluşturarak bu organizasyonlarda neler yapabiliriz, bunun çalışması içindeyiz. Öte yandan yine dernek bünyesi altında bir kooperatif kurmayı planlıyoruz. Bu konuda da valiliğimizle görüşmelerimiz sürüyor. Nasıl yapabiliriz, içeriği ne olmalı, istişareler halindeyiz. Ayrıca diğer bir önem verdiğimiz projemizde, özellikle tarım ve turizm alanında ilçemize bir meslek yüksekokulu kazandırmaktır.”

Muhabir: SERCAN AYTIŞ