Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Konyaaltı varyantından nostalji tramvayını beklerken çevreye göz atıp, ünlü Konyaaltı sahili izleyip Kuğulu parka gidenler pişman oluyor. Çünkü kuğuların içinde yüzdüğü dere çöp içinde kokuyor, kurumuş dal ve yapraklar bir taraftan diğer taraftan atılan çöpler görenleri şaşkına çeviriyor.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.43.48 (Small)

Buraları içi burkularak gezmeye çalışan yerli turistlerde Antalya’nın en güzel yerlerinden birini böyle görmenin kendilerini üzdüğünü belirterek, “Çok zor mu? Buraları temizlemek. Bölge yabancı turiste kaynıyor, utandık. İlgilerinin buraya önem vermesini istiyoruz, Karaalioğlu parkını da gezdik, çok güzel yenilenmiş, güzelleşmiş, bakımlı olduğu belli, onun için ilgililere teşekkür ederiz.  Ama Kuğulu Park üvey evlat mı?  Kuğudan çok tavuk var. Yoksa Kuğulu park Antalya sınırları içinde değil mi? Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in haberi yok galiba, olsa buna izin vermezdi” şeklinde konuştu.

KUĞULU PARK’TAN GÖRÜLÜR

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.43.50 (Small)

Antalya Kepez’de ilk iş babalık Antalya Kepez’de ilk iş babalık

Konyaaltı Falezleri üzerinde gün batımı ve Beydağlarının Antalya körfezinin en güzel manzarası Kuğulu Park’tan görülür. Denizin mavisi ile yeşilin birleştiği nokta olan Kuğulu parkın içler acısı halinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade eden Mehmet Uzun ve eşi Semiha, Alican Duman ve Eşi Hale ve Yasemin Gerger, “Ankara’dan ne zaman Antalya’ya gelsek ilk uğradığımız yerlerin başında Konyaaltı varyantı ve Kuğulu parktır.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.43.48 (1) (Small)

Buradan Akdeniz’ in büyüleyici manzarasını izlemeye doyamıyoruz. Romantik ve keyifli dakikalar geçirdiğimiz bir alandı, yine geldik bu kez Kurban Bayramı tatili için gelmiştik, şok olduk. İnşallah bir daha geldiğimizde bambaşka bir güzellikle karşılarız, dileğimiz bu. Umarım yetkililer duyar sesimizi” dedi. 

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK