Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu

Turizmin başkenti olarak görülen Antalya’da bayram tatilinde yoğunluk oluştu. Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından tatilciler rotasını Antalya’ya çevirdi. Bayram tatili için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi olan Antalya’da bayram boyunca sahiller ve mesire alanları dolup taştı. Bayram yoğunluğu nedeniyle mesire alanlarında ve sahillerde adım atacak yer kalmazken, vatandaşlar tatilin keyfini doyasıya çıkardı. Hava ve deniz suyu sıcaklığının 28 derece, nem oranının ise yüzde 72 ölçüldüğü Antalya’da bayramın birinci günü oluşan yoğunluk, ikinci günde de artarak devam etti. Bayramda nüfusun iki katına çıkmasıyla birlikte Antalya’da adeta bayram bereketi yaşandı.

Antalya Bayram Yogunlugu (Small) (Small)

Otellerin yüzde yüz dolduğu Antalya’da bayram boyunca 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist tatil için geldi. Mesire ve sahillerde adım atacak yer kalmayan Antalya’da vatandaşlar oturacak yer bulamadı. Tıklım tıklım olan mesire alanları, sahiller ve parklarda yaşanan yoğunluk gözlerden kaçmadı. Ayrıca pandemiden bu yana trafik sorunu yaşanan Antalya’da bayramdan dolayı ise trafik sorunu hat safhaya çıktı. Nüfusun bir anda artış göstermesinden dolayı trafikte kilitlenmeler yaşandı. Bayramda nüfusun giderek artmasından dolayı birçok sorun yaşanmasına rağmen Antalya’da adeta bayram bereketi yaşandı.

BÜYÜKŞEHİRDEN BAYRAM HAZIRLIĞI

Antalyada Sahiller Ve Mesire Alanlarinda Bayram Yogunlugu (Small) (Small)

Bayram öncesinde çalışmalar yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi ise birçok önlem almıştı. Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşların daha hijyenik koşullarda kurban kesim işlemlerini yapabilmesi için bayramın birinci ve ikinci gününde Muratpaşa İlçesi Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı ve Döşemealtı Kömürcüler Mahallesi’nde bulunan hayvan pazarında ücretsiz kurban kesim hizmeti verdi. Her yıl olduğu gibi bu senede kurbanlıkların kaçması ihtimaline karşı Antalya Büyükşehir Belediyesi yakalama timleri ile önlem aldı. Zabıta, ASAT, itfaiye ekipleri bayram boyunca herhangi bir ihbara karşı teyakkuzda oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan resmi plakalı otobüsler, Antray ile nostalji tramvayı 16-19 Haziran tarihleri arasında ücretsiz hizmet verdi.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI