Aksu İlçesinde bu yıl çıkan yaklaşık 15 yangına ilk müdahaleyi Aksu Belediyesi arazözleri yaptı. Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve başkan yardımcıları da söndürme çalışmalarına aktif olarak katılarak, alevlerle mücadele etti. Belediyeye ait 2 adet arazöz yangın riskine karşı 24 saat hazır bekletiliyor.

Aksu Yangın Söndürme (6) (Small)

İHBARIN ARDINDAN KISA SÜREDE GELİYORLAR

Aksu Kent Konseyi istişare toplantısına katılan Belediye Başkanı İsa Yıldırım, “Ormanlarla iç içe bir yapıda olan ilçemiz yangına açık bir bölge. Yangınlara karşı duyarlıyız. Ekiplerimiz ilk ihbarın ardından kısa sürede yangın mahalline ulaşarak alevlere ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor” dedi.

Aksu Yangın Söndürme (4) (Small)

İlçede çıkan hemen hemen her yangında belediyeye ait 2 arazözün görev aldığını ifade eden Başkan Yıldırım, “Başkan yardımcılarımızla birlikte ormanlarımız ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri için itfaiye eri gibi söndürme çalışmalarında katılıyoruz” dedi.

Sıcaktan kavrulan Antalya’ya yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe Günü Antalya Hava Durumu Sıcaktan kavrulan Antalya’ya yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe Günü Antalya Hava Durumu

Aksu Yangın Söndürme (5) (Small)

AKSU’DA İLK YARDIM BELEDİYEDEN İSTENİYOR

Aksu’nun herhangi bir noktasında ilk dumanın görülmesinden sonra vatandaşların belediyeden yardım istediğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Ekiplerimiz herhangi bir görev beklemeden teyakkuz halinde. Arazöz sayımızı ve ekip sayımızı da arttırmak istiyoruz. Kent Konseyinin de bu yönde bizi destekleyen çalışmalarına teşekkür ediyorum”  dedi.

Aksu Yangın Söndürme (2) (Small)

Kaynak: AKSU BELEDİYESİ/BÜLTEN