Tatil ve turizm denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri olan Antalya gece ve gündüz aktivite çeşitliliği ile her zevke uygun etkinlik olanakları sunar. Antalya’nın akşam saatlerinde en çok tercih edilen bölgelerinin başında özel ışıklandırmalar ile aydınlatılan tarihi bölgeler ve eğlence mekanları oluşturur.

Alanya Gece 166606838 22.04.2021165911

ANTALYA ŞEHİR MERKEZİ

Antalya şehir merkezinde gündüz vakitlerinde plajlar, antik kentler, kafe ve restoranlar gibi seçenekler bulunurken gece vakitlerinde ise eğlence hayatı başlıyor ve kent ışıl ışıl manzaralara bürünüyor. Antalya’da gece gezilecek yerlerin başında kentin simgesi olan Kaleiçi yer alıyor.

Antalya aksam

Antalya’da akşam manzarası denildiğinde akıllara gelen ilk bölge Kaleiçi’dir. Tarihi surlarla çevrili Kaleiçi bölgesi akşam saatlerinde, gündüz vakitlerinde olduğundan çok daha yoğun olur. İçerisinde birçok kafe, restoran, bar ve meyhane seçeneği bulunan bölgede akşam saatlerinde eğlence hayatı başlar. Sarı renkli ışıklarla ışıklandırılan Kaleiçi akşam saatlerinde en çok ziyaretçi ağırlayan bölgesidir.

antalya aksamları

Kaleiçi bölgesinin alt kısmında kalan yat limanı akşam saatlerinde teknelerin arasında denizi izlemek için idealdir. Gündüz saatlerine göre biraz daha sakin olan liman, deniz ile baş başa kalmak isteyenlere olanak sağlar.

antalya aksam-1

KARAALİOĞLU PARKI

Antalya şehir merkezinin popüler noktalarından olan Karaalioğlu parkı akşam saatlerinde yoğunluk yaşanan bölgelerden biridir. Canlı müziklerin yapıldığı parkta hem akşam yürüyüşü ve sporu yapılabilir hem de bölgede yer alan kafe ve çay bahçelerinde dinlenmek için olanak sağlar.

Karaalioglu Parki

KONYAALTI

Antalya’nın ünlü Konyaaltı sahili gündüz vakitlerinde plaj keyfi yapanlarla dolup taşarken gece saatlerinde ise sahil şeridinde yürüyüş ve piknik yapanların uğrak noktası olur.

Antalya Konyaalti 1798351426 26.04.2021124050

Akşam yürüyüşü, spor ve çocuklar için çeşitli etkinliklere olanak sağlayan sahildeki akşam yoğunluğu gündüz vakitlerini aratmaz. Sahildeki özel ışıklandırmalar ve beach cluplar’da yapılan canlı müzikler ile Konyaaltı Sahili ışıl ışıl manzaraya bürünür.

U Kv K P L Hl Ee U Nxf Sywc G

LARA

Antalya şehir merkezine yakın konumda olan ve akşam saatlerinde ışıl ışıl manzaralara bürünen bölgelerden biri de Lara’dır. Lara sahil şeridi ve bölgedeki çok sayıda kafe, restoran ve bar seçeceği ile akşam saatlerinde yoğunluk yaşanan yerler arasındadır.

Lara Plaji Gun Batimi

ALANYA

Antalya’nın turistik ilçelerinde Alanya gece hayatı ile ünlüdür. Gündüz vakitlerinde ilçede yer alan plajlar dolup taşarken gece saatlerinde renkli eğlence hayatı başlar.

Alanya Gece Hayati D J X Q V F7 K M8 F B Z V J I096 A Y Y I1 L7 J F Z2

Alanya’da geceleri yoğunluk yaşanan bölgelerin başında Alanya Limanı yer alır. Akşam saatlerinde denizin gece mavisine büründüğü bölgede sarı ışıklandırmalar ile eşsiz bir manzara oluşur. Alanya Kalesi de akşam saatlerinde farklı atmosfere bürünen yerlerden biridir.

Kapakseyirterası

Alanya’da gece hayatı ve eğlencenin merkezi olarak gösterilen barlar sokağı akşam saatlerin dolup taşan yerlerin başındadır. Gece geç saatlere kadar açık olan barlarda yükselen dj performansları, canlı müzik ve şovlarla birlikte hareketli saatler yaşanır.  

Bur1222222

KAŞ

Antalya’nın en ünlü tatil ilçesi olan Kaş gece saatlerinde bambaşka bir atmosfere bürünür. Kaş’ın ilçe merkezi ve Kalkan bölgesi akşamları en çok yoğunluk olan bölgelerdir.

Kaş'ta Gece ( Kaş At Night)

Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı

Kaş Limanı ve Kalkan sahil şeridi akşam saatlerinde renkli görüntülere sahne olur.  Alışveriş sokakları, barlar sokakları, canlı müzik mekanları ve sayısız kafe, restoran seçeneği ile akşam saatlerinde cıvıl cıvıl manzaralar ortaya çıkar.

Kasgece 1603711227

Kaş’taki Çınaraltı Meydanı akşam saatlerinde en yoğun olan bölgedir. Hem eğlence hem de alışveriş ve restoran seçenekleri ile samimi bir atmosfere bürünür.

KEMER

Antalya’nın ünlü turizm ilçesi Kemer doğanın ve yemyeşil ormanların içinde tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır.

Antalya Gece Hayati

Kemer’de gündüz saatlerinde doğa sporları, plaj aktiviteleri, kültür ve turizm turları yapılırken gece saatleri ise eğlence hayatı başlar. İlçede bulunan bar ve gece kulüplerinin önünde akşam saatlerinde uzun kuyruklar oluşur.

Photo 14454 I6 H F Z2A4B Ced Ef G

SERİK

Antalya’nın Serik ilçesi de akşam saatlerinde yoğunluk yaşanan bölgelerden biridir. İlçenin özellikle Belek bölgesi lüks otel ve tatil köylerine ev sahipliği yapar. Gündüz saatlerinde su sporları, deniz keyfi yapılan bölgeler akşamları ışıl ışıl atmosfere bürünerek renkli manzaralar oluşturur.

serik gece

Serik ilçesinde yer alan Land of Legends alış veriş merkezi ve tema parkı özel ışıklandırması ve farklı yapısı ile bilinen alışveriş merkezilerinin ötesine geçer. Tema parkı hem konser ve yarışma gibi eğlence gösterileri hem de alış veriş ve yeme içme gibi alanlarda öne çıkar. İlçenin ışıltılı gece manzaralarını oluşturur.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA