Antalya’nın yaz aylarında en çok göç alan ilçesi burası oldu… Giden dönmek istemiyor Antalya’nın yaz aylarında en çok göç alan ilçesi burası oldu… Giden dönmek istemiyor

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen, KUTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Olgun Okur, Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üyelerinin katıldığı görüşmede genç girişimciliği, Batı Antalya ekonomisi ve Finike Belediyesi’nin çalışma ve projeleri konuşuldu.

GENÇLİK MECLİSİ’Nİ KURUYORUZ

KUTSO Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile buluşan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, belediye olarak gençliğe büyük önem verdiklerini dile getirdi. Finike Belediyesi olarak Gençlik Meclisi oluşturduklarını ifade eden Başkan Geyikçi, bu konuda yönetmelik ve tüzük çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Gençliğin enerjisi ve dinamizmi sayesinde bölge ekonomisinin de yükseleceğini ifade eden Mustafa Geyikçi, “Gençlerimizin sivil toplumda görev almalarına, yaşadıkları bölgenin idaresine katkı sunmalarına büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda çok kısa bir zaman içerisinde Gençlik Meclisi’mizi oluşturacağız. Gençlerimizin ilçemizin geleceğini konuşmasını, taleplerini dile getirmelerini ve ilçemiz üzerinde söz sahibi olmasını önemsiyoruz. Onların aldığı kararları bizler de yerine getirmek için çaba göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 17.59.07 (Small)

BÖLGE EKONOMİMİZ GENÇLERİMİZ İLE YÜKSELECEK

Gençliğin özellikle girişimcilik anlamında son zamanlarda attığı adımların ekonominin gelişmesi için çok önemli olduğunu da dile getiren Başkan Geyikçi, “Gençlerimizin bölge ekonomimizi ileri taşıyacağından şüphemiz yok. Bölgemiz tarım ağırlıklı bir ekonomiye sahip. Gençlerimiz bu alanı geliştirecek yeni trendleri yakından takip ediyor. Bunun ile birlikte bölgemize yeni ekonomik modeller kazandırılmasında da gençlerimizin elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Tarımın yanı sıra butik ve alternatif turizm, teknoloji, dijitalleşme konularında gençlerimizin fikirleri çok önemli. Bu konuda bizler de verebileceğimiz her desteği vermeye hazırız” dedi.

TURİZM ALTYAPIMIZI KURUYORUZ

Özellikle bölge turizminin geliştirilmesi için çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, ilk döneminde kentin fiziksel altyapısını tamamladıklarını yeni dönemde de dijital ve turizm altyapısını oluşturmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Bu konuda ‘Turuncu Rota’ çalışmasını başlattıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, “Kent ekonomimizi ve turizmini bu uygulama ile ileri taşıyacağız. Finike özellikle butik turizmin önemli bir noktası olacak. Uygulamanın içerisinde konaklamadan yeme içmeye, tarihi yerlerden, gezi rotalarına kadar her şey olacak. Bu çalışma ilçemiz ile başlayacak ancak tüm Batı Antalya ekonomisine de büyük katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Gençlerin de bu gibi konularda cesaretli olması gerektiğini vurgulayan Başkan Geyikçi, “Gençlerimizin de bizlere yeni trendler ve örnek girişimlerle ilgili yardımcı olmasını, fikir vermesini istiyoruz. Ülkemizin, Antalya’mızın ve bölgemizin kalkınmasında en önemli faktör gençlerimiz olacak” dedi.

TURUNCU ROTA HEYECAN VERİCİ BİR PROJE

Whatsapp Image 2024 05 23 At 17.59.04 (Small)

Belediye Başkanları ile gençlerin buluşmasını çok önemsediklerini dile getiren KUTSO Başkanı Fahri Özen, “Bu buluşmalar gençlerimizi sizler ile bir araya getiriyor ve yeni fikirlerin doğmasını sağlıyor” diye konuştu. Başkan Geyikçi’nin bahsettiği Turuncu Rota uygulamasının kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Başkan Özen, “Bizim de BAKA ile yürüttüğümüz Likya yürüyüş yolu ile ilgili bir projemiz var. Dünyaca ünlü bir yol olan Likya Yolu’nda projemiz ile ilk olarak tabelalarını ve çevre düzenlemelerini yaparak buraya gelen turistlerin daha rahat gezmesi için yeni bir konfor oluşturacak. Başlatmış olduğunuz Turuncu Rota uygulaması da bu anlamda çok önemli bir girişim. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN GEYİKÇİ’YE TEŞEKKÜR

KUTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Olgun Okur, amacımız girişim altyapısını oturtarak proje ve taleplerimizi başkanlarımızla konuşmaktı. Bizler bu birlikteliği sağlayarak hem ekonomik hem de sosyo-kültürel anlamda bölgemizin kalkınması için katkı koymak istiyoruz. Bu konuda yerel yönetimlerin desteklerini çok önemsiyoruz. Mustafa Geyikçi başkanımızın da biz gençlere olan güvenini de görünce bizlere cesaret verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantının sonunda gençlerin sorularını cevaplayan Başkan Mustafa Geyikçi, gençlere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: FİNİKE BELEDİYESİ BÜLTEN